Arche

CJ Eliott Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2016-01-01
2016-01-01

No cóż, od beletrystyki zazwyczaj stronię, szkoda mi na nią czasu. Wolę przeczytać kolejną biografię zbiegłego nazisty, filozoficzny trakt, czy naukową monografię. Ale... ale zrobiłem wyjątek.

Dlaczego? Arche znalazłem w popularnych "internetach". Tak się złożyło, że przeczytałem opis dołączony do książki. No i się stało. Pomyślałem - spróbuję, bo głęboko w podświadomości miałem wrażenie, że ten krótki opisik pasuje też do mnie. Chyba powinienem przeczytać tę książkę?

Jak wrażenia? Przede wszystkim nie żałuję, książka jest ultraciekawa, trzyma w napięciu i skłania do refleksji. Rewelacyjna sprawa. O tej refleksji nie będę zbyt dużo wspominał, bo wolę tę przyjemność zostawić Wam. Ja naprawdę nie wiedziałem, gdy sięgałem po tę pozycje, co tam znajdę. I wiecie co, to była naprawdę niesamowita niespodzianka, a może raczej - terapia szokowa. Tak czy tak, Arche polecam każdemu.

To nie jest zwyczajna książka.. Naprawdę dużo się naczytałem literatury i po głębokim zastanowieniu dochodzę do wniosku, że pisarz, który stworzył to arcydzieło "Arche" jest osobą na równi z powszechnie uznawanymi za najwybitniejszych. Życzę temu CJ Eliottowi, aby jego dzieło dostało szansę dostania się do rąk ludzi na całym świecie.

Powieść, która stawia w zapytanie co najmniej połowę z aktualnych poglądów czytelnika. Są tu poruszone prawie wszystkie problemy aktualnego świata społeczno-politycznego. Książka jest napisana w niesamowicie oryginalnej kompozycji, w której się dzieje mnóstwo ukrytych smaczków, jednakże nawet jeśli ktoś ich nie zauważy, to i tak odnajdzie się na swój sposób w treści i zinterpretuje całość na swój sposób. Dodatkowo ośmielam się postawić tezę, iż każdy znajdzie w "Arche" wątek dla siebie. Wydarzenia są przedstawiane z perspektywy młodego człowieka, którego język pasuje do stylu wypowiadania się młodzieży XXI w. wobec czego bardzo przejrzyście się czyta. Mimo to, nie można powiedzieć, że jest napisana prymitywnie, wręcz przeciwnie! Od razu rzuca się w oczy profesjonalny warsztat literacki autora. Omawiane problemy, są argumentowane w sposób bardzo konkretny i nie sposób się z połową z nich nie zgodzić(trzeba oczywiście pamiętać, że te argumenty to opinia bohatera). Jak ktoś lubi psychologię, filozofię to jest to zdecydowanie idealna pozycja dla niego. Końcówka jest intrygująca i osoby z wyobraźnią dostaną taki ciąg niesamowitych obrazów w głowie, że ich piękno, jak i piękno głębi procesów zachodzących w tajemniczej przestrzeni, powali ich na ziemię. Polecam!

Powieść, która stawia w zapytanie co...

Jak dla mnie fenomenalna!

Jak dla mnie fenomenalna!

Powalająca książka, która idealnie pokazuje realia otaczającego nas świata.

Powalająca książka, która idealnie pokazuje realia otaczającego nas świata.

• Niedokończone
  • 2017