Wyjdź za mnie

2002-01-01
1983-01-01
Cecylia Wojewoda
Cecylia Wojewoda

Cóż za denerwująca książka i bohaterzy!

Cóż za denerwująca książka i bohaterzy!

Gdyby nie to, że sam mam za sobą rozwód, dałbym tej książce niższą ocenę. Czytałem z zaciekawieniem przez pryzmat swoich doświadczeń i za głowę się łapałem, że 2 pary mogą się tak ze sobą "certolić". Nie dziwię się, że Amerykanie na potęgę potrzebują psychoanalityków, skoro nie potrafią ułożyć między sobą spraw. Konwenanse, konwenanse, układziki i polityczka. Okropne. Dwie obłudne pary, słabi, niezdecydowani ludzie. Dość dobrze opisana relacja, dla mnie niezwykle dziwna.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Całość wypada na plus. Historia jest dobrze opowiedziana. Akcja się nie dłuży. Bohaterowie są wyraziści (nawet drugo- i trzecioplanowi) ale... niezdecydowanie jednego z bohaterów i jego przemyślenia były momentami bardzo irytujące.

Trudno mi ocenić pisarza na podstawie jednej książki . Ta jednak mi się podobała .

super

super

Co kilka lat trafiam na ten gatunek..chyba po to aby się przekonać że to nie moja "bajka".

• Obyczajowe
  • 80, 90 lata XX w.
  • KIK
  • Czasy młodzieńcze
  • Ciężkie do przebrnięcia

Dodaj cytat z książki Wyjdź za mnie