Narrenturm

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Trylogia husycka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Nagroda Zajdla - zwycięzca Husyci Reynewen czarna magia biała magia Śląsk
Trylogia husycka (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Nagroda Zajdla - zwycięzca Husyci Reynewen czarna magia biała magia Śląsk

Ale jaja! Serio. Świetny humor, mnóstwo akcji, historyczne nawiązania. "Czytałem" w formie genialnego audiobooka co dodatkowo potęgowało wrażenia. Stanowczo polecam każdemu. Nie wiem dlaczego ta Trylogia przeszła niemal bez echa. Jak dla mnie - klasę wyżej niż wiedźmin.

Świetna historia Sapkowskiego licze ze przeczytam kolejne

Sapkowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zdecydowanie saga o wiedźminie jest lepsza, ale nie powiedziałabym, że Narrenturm bardzo odstaje. Trochę dużo historii, polityki, ale i tak dobrze się czyta. Bardzo dużo łacińskich i wymyślonych wtrąceń trochę mi "szarpie" płynność czytania, ale z czasem człowiek się przyzwyczaja.

Najlepsza fantastyka historyczna jaką napotkałem. Skrajnie odmienne osobowości trójki głównych bohaterów sprawiają, że z pozoru prosta sytuacja staje się skomplikowanym problemem i początkiem nowej przygody. Ważniejsi bohaterowie są scharakteryzowani bardzo szczegółowo. Tło historyczne/geograficzne/społeczne również jest opracowane drobiazgowo i wplątane w ciekawą fabułę.

Inna niż ,,Wiedźmin'' (nie ma tyle wyrazistego humoru i szybkiej akcji), ale bardzo dobra.
Dużym plusem dla mnie jest akcja w Dolinie Kłodzkiej i wkomponowanie historii w czas wojen Husyckich.
Główni bohaterowie bardzo dobrze zbudowani.

To już moje trzecie podejście do "Trylogii husyckiej", tym razem jako audiobook. Dobrze się tego słucha, ale to głównie zasługa samego słuchowiska. Sama książka specjalnie wciągająca nie jest. Widać, że Sapek robi solidną robotę i odrobił lekcje, ale "Narrenturm" trapią problemy typowe dla nowoczesnej literatury.

Po pierwsze nie traktuje siebie i czytelnika poważnie....

Wszyscy mistrza Sapkowskiego kojarzą bez wyjątku z jednej pozycji, którą jest Wiedźmin. Saga,, trylogia husycka jest dowodem na to, iż twórczośc Pana Sapkowskiego nie kończy się na samym Wiedźminie. Dostaliśmy tutaj świetne zestawienie powieści historycznej z górnolotną fantastyką od pióra mistrza.
Mamy tutaj wszystko, żeby uznać tą książkę za arcydzieło gatunku.Głównego...

Książkę czytałam po raz drugi. Ostatnio miałam tą przyjemność będąc w gimnazjum. Wtedy czułam się taka dorosła mogąc czytać o takich tematach. Lektura dalej bawi, dalej zaskakuje zwrotami akcji i dalej wciąga. Polecam wszystkim osobom z poczuciem humoru.

Całą trylogię czyta się świetnie. Pazur Sapkowskiego jak najbardziej obecny. Niestety po kilkuset stronach robi się z tego straszny tasiemiec. Bohaterowie raz za razem wpadają w jakieś tarapaty, z których, w ostatniej chwili, wyciąga ich odsiecz, nieprzyjemnie zalatująca deus ex machina.

Czyta się przyjemnie, jednak brakowało mi spokojnych momentów, książka trochę napakowana na siłe akcja. A głównemu bohaterowi jednocześnie sprzyja i nie sprzyja los, cały czas pakuje się w kłopoty by za chwile wyjść z nich cało, trąci to groteską. Rzuca się to mocno w oczy i przeszkadza w czytaniu.

Dyskusje

15 869