Twarz z przeszłości

2004-01-01
9788373911987
Maciej Raginiak
przeszłość uczucia rodzina pamięć

Jak dla mnie dobry kryminał na wakacyjne dni.
Zastanawiałam się , czy lepiej jest walczyć za wszelką cenę o przypomnienie sobie okropnych przeżyć z przeszłości, czy zacząć życie od nowa ?
Co postanowi Casey? Kto jej pomoże w podjęciu decyzji, a kto będzie utrudniał ?
Czy matka jest jej prawdziwą przyjaciółką?
Czy wszyscy lekarze psychiatrzy,którzy leczyli Casey postępują zgodnie ze złożoną przysięgą Hipokraesa i czy kłamstwa można na zawsze ukryć?

Ciekawe zakończenie.

Jak dla mnie dobry kryminał na wakacyjne dni.
Co postanowi Casey? Kto jej pomoże w podjęciu decyzji, a kto będzie utrudniał ?
Czy matka jest jej prawdziwą przyjaciółką?
Czy wszyscy lekarze psychiatrzy,którzy leczyli Casey postępują...

Jak kto jest jak nic nie pamiętasz, jak przyrządzałeś herbatę, w co się ubierasz, co za swetry lubisz.
Masz luki w pamięci, nic nie wiesz o sobie, kim jesteś!!
Casey spędziła swój czas w szpitalu psychiatrycznym, zamknięta od świata cierpi na amnezję, nie wie jakie jej życie było, czy z kim była.
Musi się dowiedzieć wszystkiego od swoich najbliższych.
Dramatyczna, wzruszająca historia kobiety, która chce odzyskać pamięć za wszelką cenę.
Książka zaskoczyła mnie pozytywnie, przypadła mi do gustu wciągnęła niesamowicie i trzymała w doskonałym napięciu.
Świetna, rewelacyjna książka bardzo zachwycona jestem,,poruszająca do głębi poruszyła mnie,złapała za serducho!!!!

Masz luki w pamięci, nic nie wiesz o sobie, kim jesteś!!
Musi się dowiedzieć wszystkiego od swoich najbliższych.
Dramatyczna,...

Książka bardzo wciąga, przeczytałam ją w jeden wieczór. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!

Książka wciąga od pierwszych stron, czyta się ją błyskawicznie. Serdecznie polecam!!

Książka kiepska. Słabe dialogi, wszystko przewidywalne, żadnego napięcia. Książka w niczym mnie nie zaskoczyła, dobrnęłam do końca bardziej dla upewnienia się, że skoczyło się tak jak myślałam. Język pisarki jakiś taki infantylny, wszystkie postaci, dialogi i sytuacje strasznie spłycone, no jakoś nie urzekła mnie ta historia kompletnie. NIE POLECAM.

Książka wzięta z półki bibliotecznej tak na czuja ,trochę i okładka przyciągnęła.
Casey, młoda i piękna kobieta, trafia do szpitala psychiatrycznego. Kiedy opuszcza jego mury, cierpi na amnezję. Casey wie, że jej wcześniejsze życie kryje jakąś tajemnicę, ale nikt - poza ukochanym - nie chce z nią o tym rozmawiać. Z dnia na dzień dziewczyna dowiaduje się coraz więcej o swojej przeszłości. Jednak ta wiedza dla niektórych osób staje się niewygodna.

Bardzo ciekawy pomysł,trochę gorsza realizacja... Od początku domyślałam się zakończenia...No cóż, może czytam zbyt dużo kryminałów? Historia Casey w wciąga, interesuje, intryguje. Autorka sama przypadkowo, bądź też celowo- tego nie wiem, zdradza drobnymi szczegółami, jak zakończy się ta historia. Sam wątek kryminalny jest jeszcze napisany dość znośnym językiem, ale kiedy autorka zaczyna budować romantyczną historię bohaterów, wpada niestety w tani harlequinowy styl...

Kiepska książka. Przede wszystkim nie jestem w stanie określić gatunku książki:ani to kryminał, bo tajemnicy żadnej nie było,żadnych dramatycznych wydarzeń, ani powieść psychologiczna bo w niej to tylko "psychologia dla ubogich";)akcja naciągana, wydarzenia wytworzone sztucznie. Zakończenie przewidywalne. Nie polecam

Fabuła niestety nie powala. Niby pomysł dobry. Dziewczyna zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, po spędzeniu w nim dziesięciu lat i wyjściu nadal ma dużą lukę w pamięci odnośnie swojego życia, zdarzeń z przeszłości. Jednak tutaj historia przedstawiona w sposób przewidywalny aż do bólu, zero ciekawych sytuacji. Mam wrażenie, że już większe zwroty akcji są w ustawach o podatku dochodowym, które ostatnio zgłębiałam na zaliczenia :P. Bohaterowie również strasznie płytko przedstawieni, jednowymiarowi. Każdy łudząco do siebie podobny. Osoby w tej książce różniły się jedynie imionami oraz płcią.

Styl autorki można uznać za jedyny plus. Przez pozycję można stosunkowo szybko przebrnąć o ile ma się wystarczająco dużo determinacji aby skończyć ją i nie usnąć podczas czytania. Jako lektura bez stresu do poduszki może okazać się bardzo dobra.

Niestety pod względem wydania książka ta również nie powala. Trzy osoby odpowiedzialne za korektę a znajdziemy w tej pozycji masę literówek... Przy takiej liczbie ludzi, które pracowały nad tą książką jest to dla mnie niedopuszczalne. Reszta całe szczęście bez zarzutu, jednak te błędy pozostawiają pewien niesmak. Wiem, że człowiek to tylko człowiek jednak tyle osób powinno wyłapać te błędy.

Do tej książki na pewno powracać nie będę. Autorce może kiedyś dam jeszcze jedną szansę jednak ta pozycja jest kompletną klapą. Raczej nie polecam - jest tyle innych książek wartych przeczytania, że nie warto na tą powieść poświęcać czasu.

"Twarz z przeszłości" to kolejna książka z biblioteki wzięta raczej "na czuja", bez sprawdzania wcześniej ocen tej pozycji. Tytuł ani autorka nic mi nie mówiło, więc chciałam dać szansę. Wzięłam się za czytanie z nadzieją na "odkrycie roku" wśród autorów. Jednak chyba to staje się powoli zasadą, że książki wybierane na chybił trafił zazwyczaj nie trafiają w me gusta......

Przeczytalam tę książkę 3 razy ;D Fantastyczna !

Przeczytalam tę książkę 3 razy ;D Fantastyczna !

• POSIADAM
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Twarz z przeszłości