Trzy filiżanki Etiopii

2009-01-01
2009-01-01
Afryka Czarny Ląd Etiopia kawa Trzy filiżanki Etiopii Wojciech Bobilewicz

więcej Więcej

Fascynująca, piękna książka o pięknym, lecz biednym kraju gdzie jest głód, bieda, nędza.
Autor opisuje Etiopię, gdzie wyjeżdża autor Pan Wojtek powieści "Trzy filiżanki Etiopii. Złożył wizytę na Czarnym Lądzie, poznał kulturę kraju, zwyczaje, zwiedził zabytki.
Bardzo porusza lektura, z przyjemnością przeczytałam.

Kraje, które w naszej świadomości należą do tzw. "trzeciego świata" nazbyt często stają się żerem poszukiwaczy taniej sensacji, którzy bez wnikania w detale rozczulają się, jacy to ci Azjaci, Afrykanie czy Latynosi biedni, zacofani, pozbawieni zachodnich osiągnięć, a przy tym ledwo zauważają kulturowe bogactwo, piękno i różnorodność tych krajów. Tym razem jednak mamy do...

Książka bardzo fajna opisująca Afrykę jej krajobraz i mieszkańców. Warto przeczytać jednakże dla mnie numerem jeden w literaturze podróżniczej jest W. Cejrowski.

Łamiąca stereotypy i dająca do myślenia pozycja. Etiopia to wcale nie najbardziej prymitywny i zatrważająco ubogi kraj afrykański, `ale kraj ludzi o wielkim sercu i wspaniałych krajobrazów. Niesamowita jest różnorodność terenu, flory i fauny. Autor pokazuje wielokulturowość Etiopii, odwiedza różne ludy i przybliża ich zwyczaje. Odpycha Addis Abeba, choć warte zobaczenia...

Glownym problemem tej ksiazki jest punkt widzenia. Punkt widzenia czlowieka z Polski. Nie czlowieka po prostu. Warto siegnac dla Etiopii.

PS. Brak polkich znakow - przepraszam.

Fascynująca książka o Etiopii i absolutny mus dla każdego, kto chciałby się tam udać. Najlepsze jest w niej to, że łączy informacje stricte przewodnikowe z wciągającą opowieścią autora, który jest tym krajem absolutnie oczarowany - i to widać na każdej stronie. Bardzo ciekawy jest przegląd podstawowych pojęć amharskiego. Sięgnąłem po tę książkę, tłumacząc Powrót do Missing...

• Afryka
  • MBP Waw 119 Bem