Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 342 str.
1992-01-01
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin opowiadania fantasy Geralt

1992-01-01
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin opowiadania fantasy Geralt

Kup książkę

Jest to drugi zbiór opowiadań o wiedźminie i zdecydowanie mogę stwierdzić, że podoba mi się jeszcze bardziej niż "Ostatnie życzenie".
Znajdziemy tu więcej wartkiej akcji oraz humoru typowego dla prozy pana Andrzeja Sapkowskiego.
Postacie, które poznaliśmy w poprzednim tomie tu nabierają wymiaru i głębi. Możemy zrozumieć uczucie pomiędzy Yen, a Geraltem.
Znajduje się w tym...

"Wiedźmin" jest moim fantastycznym debiutem.
Po przeczytaniu pierwszego tomu nie byłam pewna, czy dalej brnąć w ten świat, ale postanowiłam dać szansę jeszcze jednej części i...zaraza, jakaż to była radość!
Mniej wątków, a z nowopoznanymi bohaterami można było spędzić więcej czasu, przez co w porównaniu z pierwszą częścią nie ma się takiego poczucia zagubienia.
Wspaniały...

To już moja druga książka Sapkowskiego na koncie i niestety muszę przyznać, że dałam się wciągnąć.

Tom 2 podobnie jak pierwszy zawiera różne opowiadania, w których przedstawione są przygody naszego ulubionego wiedźmina (Geralta z Rivii). Poziom opowiadań jest bardzo różny, tytułowy miecz przeznaczenia jest chyba najlepszą historią. Bez wątpienia najlepszym elementem opowiadań są postacie.... Jaskier to prawdopodobnie jedna z lepszych postaci w całej serii książek.

Drugi tom wiedźmina, moim zdaniem jeszcze lepszy, od pierwszego. Akcja toczy się inaczej niż w serialu, ale zawsze koniec jest taki sam.

Książkę polecił mi mój brat. Warto było przeczytać zawarte w niej opowiadania i porównać z serialową wersją. Zawłaszcza, że Geralt w książkach jest bardziej ludzki. Nie tylko pokazuje obraz twardego Wiedźmina walczącego z potworami. Poznajemy również jego ludzką cześć, która kocha, współczuje i szuka szczęścia.
Historie złotego smoka, pierwsze spotkanie Ciri i wieczny ogień...

Rewelacja. Czytało się świetnie i bardzo przyjemna pozycja, chociaż mam wrażenie że lekko słabsza od pierwszego zbioru opowiadań. Mimo wszystko z wielką przyjemnością sięgnę po następne. Wkręciłem się na maksa :) i polecam każdemu.

Druga część cyklu o Wiedzminie wciągnęła mnie do tego magicznego świata. Wiedźmin wciąż jest tajemniczy, nie nazywa uczuć po imieniu, momentami wydaje się zrezygnowany, ma szereg wątpliwości. Nigdzie nie może zagrzać miejsca, coś pcha go w drogę, do walki z potworami.
Sapkowski widocznie inspiruje się ogólnie znanymi baśniami. Czerpie conieco z Pięknej i Bestii, Małej...

Niczego nie dodam, wszystko już napisano o Panu Andrzeju i wszyscy mamy nadzieję że jeszcze coś napisze.

Świat Geralta z Rivii wciąga coraz bardziej. Główny bohater zyskuje cechy, o które nie podejrzewali byśmy go jeszcze w poprzedniej serii opowiadań. Jestem urzeczona sposobem kreowania postaci, zwłaszcza Wiedźmina, który w bohaterach budzi skrajne emocje udzielające się czytelnikowi. Wśród strachu, pogardy, politowania znajduje się również miejsce na podziw i szacunek oraz...

42 758
    8 722