Linia nocna

Jerzy Sosnowski Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Z zegarkiem literatura piękna
W.A.B.
literatura piękna
Z zegarkiem

Pamiętam jak kilkanaście lat temu, będąc młodym dziewczęciem, z wypiekami na twarzy czytałam "Apokryf Agłai"Jerzego Sosnowskiego. Książka wywołała ogromne poruszenie wśród moich znajomych. Była przekazywana z rąk do rąk i niestety już do mnie nie wróciła czego ogromnie żałuję.
Zaintrygowana pisarstwem autora zaczęłam sięgać po inne jego utwory które jednak, konfrontowane z...

Nijaka. Miała być oniryczna, głęboka, miało być trochę humoru. W rezultacie otrzymujemy historie jakich wiele. Może to język autora mnie nie zachwycił, a może po prostu nie miałam ochoty na tego typu lekturę. Przeczytane, ale bez zachwytu. Ot, książka którą zapomina się dzień po przeczytaniu.

Kilka świetnych opowiadań i kilka słabych. Wszystkie są jak zakamuflowany krzyk człowieka, który nie chce lub nie potrafi, nie może powiedzieć o pewnych sprawach wprost, wrócić do pewnych spraw, do pewnych osób, dlatego kryje się za osłoną snów i te sny właśnie krzyczą za niego. Pełne zmarnowanych szans, rozstań, nieudanych związków, pożegnań, samotności. Tak, dużo jest tu...

• Literatura polska
  • E-book