Decyduj: Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie

Steve McClatchy Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Decide work smarter, reduce your stress, and lead by example
Anna Czajkowska
Muza
decyduj zrob to sam zanim inni podejma decyzje za ciebie steve mcClatchy psychologia poradnik
Decide work smarter, reduce your stress, and lead by example
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Anna Czajkowska

Dzięki tej ksiazce w końcu się wzielam za porządną naukę hiszpańskiego, codziennie po 3 kartki i w miesiąc cała książka przerobiona :-) także polecam ;) nie ma co odkładać na później a bo jestem zmęczona a bo praca a ciągle coś.... Tylko trzeba decydować, mądrze wybierać i dążyć do celu ;) pozdrawiam czytelników

Jak poradzić sobie z wypaleniem? Jak odnaleźć sens życia? Skąd brać czas na spełnianie marzeń, gdy brakuje go nawet na codzienne sprawy?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie właśnie w tej książce. Przeanalizujecie swoje życie, jego organizację, waszą motywację i dowiecie się, czym charakteryzują się zadania nastawione na zysk. I jak planować swój dzień, by znaleźć...

Sporo cztałam książek motywacyjnych, ta jest jedną z lepszych. Autor w prosty sposób tłumaczy, dlaczego ulegamy wypaleniu. Zwłaszcza kobiety mają z tym problem. Jesteś dobrą córką, siostrą, żoną, matką a jednak coś jest nie tak. Jeżeli chodzi ci po głowie: "co robię źle?" - przeczytaj ten poradnik. Zaciekawiło mnie również zagadnienie związane z nawykiem działania pod...

Kolejny poradnik, jaki w ostatnim czasie pojawił się na mojej półce tym razem dotyczył możliwości decydowania i swobody własnego wyboru. Autor Steve McClatchy przytacza nam przykład ze swojego życia jak ważna jest samodzielność w podejmowaniu decyzji. Kiedy jesteśmy młodzi samostanowienie wiąże się z ogromną dumą, która z biegiem lat przeradza się w przykry obowiązek. ...

Bardzo pożyteczna książka dająca pogląd na czynności które wykonujemy każdego dnia oraz na planowanie i organizowanie czasu - tak aby można było go wykorzystać jak najskuteczniej. Porusza również kwestię o rozróżnieniu i korzyści rozwojowych z wykonywanych czynności. Dzięki czemu mamy świadomość jakiegokolwiek postępu w naszych działaniach.

"Za dwadzieścia dla odczujesz większy zawód myśląc o tym, czego nie zrobiłeś niż o tym co zrobiłeś. Podnieś zatem kotwicę. Opuść bezpieczną przystań. Złap wiatr w żagle. Poszukuj. Marz. Odkrywaj. Marek Twain."

Ten cytat znalazł się na tytułowej stronie Rozdziału pierwszego, daje do myślenia jak cała książka.
Spodziewałam się motywacyjnych zdań, wklejonych żywcem z innych...

Mam mieszane uczucia na temat tej książki. Ma ona charakter coachingowy, ma mobilizować człowieka do podejmowania decyzji, takich, które nie wiążą się jedynie z codziennymi niezbędnymi obowiązkami, ale przede wszystkim takie, które dadzą zysk, przyniosą korzyść o charakterze zawodowym bądź też konsumpcyjnym.
Pomocne jest uświadomienie hierarchii działań jakimi na ogół się...

Zapraszam na bloga Redhead in Wonderland, gdzie dodałam opinię o książce:

Ciekawa książka dotycząca organizacji czasu. Sporo rzeczy już wiedziałam, jednak dobrze się czyta i cieszę się, że ją kupiłam. Polecam zwłaszcza tym, którzy chcą mieć trochę bardziej zorganizowane życie :)

Trochę sekciarska, ale ciekawa i innowacyjna. Polecam.

• Poradniki
  • 2017
  • Psychologia i rozwój
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Steve McClatchy Decyduj: Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie Zobacz więcej