Falconer

1991-01-01
1979-01-01
009991350X

Chyba to pierwsza moja książka „więzienna”.
Miejscem akcji jest amerykański zakład karny Falconer, w którym odsiaduje wyrok, za zabicie brata, profesor Ezekiel Farragut. Bohater pochodzi z zamożnej, zubożałej rodziny, o losach mocno awanturniczych. Sam ma bogatą przeszłość, jest narkomanem, w więzieniu leczonym metadonem. Ma żonę i małego syna.
Narracja obejmuje codzienne niełatwe, często upadlające życie więzienne oraz wydarzenia takie jak odwiedziny rodzin, bunt skazanych, wizyta kardynała a także dwie ucieczki. Równoległa do faktów warstwa to wspomnienia, sny, marzenia i fantazje głównego bohatera oraz historie jego kolegów z celi. Widać w nich ogromną tęsknotę za wolnością i kontaktem z naturą. Skazani codziennie walczą o godność, a odbywanie kary zmienia ich.
Ta niewielka książka bogata w treści, w dużej mierze odnoszące się do cielesności i seksualności bohaterów, operuje barwnym, dosadnym, wulgarnym językiem, często niepozbawionym elementów humorystycznych.
Może nie jest to miła lektura, ale myślę, że warta poznania.

Narracja obejmuje codzienne...

Chyba to pierwsza moja książka „więzienna”.
Ta niewielka książka bogata w treści, w dużej mierze odnoszące się do cielesności i seksualności bohaterów, operuje barwnym, dosadnym, także wulgarnym językiem, często niepozbawionym elementów humorystycznych.
Może nie jest to miła lektura, ale myślę, że warta poznania.

Narracja obejmuje codzienne...

• 100 książek wg TIME