Władca Pierścieni

Muza
The Lord of the Rings
literatura piękna
Maria Skibniewska

Książka absolutnie fenomenalna. W każdym calu.

"Władca Pierścieni" to dzieło J. R. R. Tolkiena.
Świetna książka - to stwierdzenie nie oddaje nawet w części tego jakie to arcydzieło. "Władca Pierścieni" ma stałe miejsce nie tylko na mojej półce ale i w sercu.
Całokształt uniwersum Tolkiena jest tak realistyczny i idealny, że zachwyca czytelnika w każdym momencie.
Fabuła jest pomysłowa, wciągająca i moim zdaniem...

Cudowna książka szczególnie jeśli spojrzeć na nią pod kątem światotwórczym! Opis ras, miejsc, historii całego uniwersum na bardzo wysokim poziome. Fabuła również bardzo dobrze skonstruowana, jednakże światotwórstwo wychodzi na pierwszy plan co pozwala czytelnikowi na głęboką imersję podczas czytania!

Niestety najpierw obejrzałam film, który spaczył moje postrzeganie książki.
Drużyna pierścienia to baśń, w której bohaterowie podążają za swoim przeznaczeniem. Na swojej drodze spotykają wszystkie te "przygody", przed którymi są ostrzegani. Aż dziwne, że Gandalf co jakiś czas nie mówi: A nie mówiłem?
Władcę Pierścieni doceniam bardzo za wykreowany świat oraz motywy, na...

Arcydzieło gatunku fantasy.

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.6, 2020
👍Arcydzieło👍

absolutne arcydzieło

Ubóstwiam filmy LODR i w zasadzie znam je na pamięć. Trochę z tego powodu ociągałem się z przeczytaniem książek. Moje obawy częściowo się potwierdziły bo książkowy Gimli czy Aragorn nie przemawiali do mnie tak jak postacie wykreowane w filmie. Z drugiej strony książkowy Denethor zdecydowanie na plus. Jeśli miałbym wskazać jakieś "wady" to mi osobiście nie podpasował motyw...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Absolutna klasyka gatunku. Pozycja obowiązkowa dla fanów fantasy obok serii o Conanie R.E. Howarda. :)

Nad czym się rozwodzić - dla mnie to nadal najpiękniejsza historia fantasy jaka powstała. Bez "Władcy Pierścieni" nie byłoby pewnie większości dzisiejszych, słynnych serii fantasy, a może i nawet całego gatunku. Ważna uwaga - o ile to możliwe, czytać w przekładzie Marii Skibniewskiej i Włodzimierza Lewika. Szerokim łukiem omijać wydanie tłumaczone przez Łozińskiego.

21 312
    6 162