Dzieci Jerominów

Ernst Wiechert Wydawnictwo: Pojezierze literatura piękna
Die Jeromin Kinder
1986-01-01
1973-01-01
Tadeusz Ostojski t., Jerzy Ptaszyński t. .
Pojezierze
Die Jeromin Kinder
literatura piękna
1986-01-01
Tadeusz Ostojski t., Jerzy Ptaszyński t. .

Arcydzieło które toczy się na zupełnie nieodkrytym i niezbadanym poziomie duchowości.

Arcydzieło

Niestety tom drugi słabszy od pierwszego.

Rewelacyjna książka. Smutna, ale prawdziwa mini zakończona optymistycznie :)

Ta książka z pewnością nie jest pospolita. Błyszczy jako kunsztownie obrobiony brylant sztuki słowa. Ba, pełno w niej mądrości i głębi. Pełność tę odczuwam jednak jako przepełnienie.
„Dzieci Jerominów” są arcydziełem jednego nastroju, depresyjnym zapętleniem, gdzie wszyscy i wszystko jest jakby naznaczone (bardziej pobłogosławione, czy może przeklęte?) krajobrazem Prus...

To jedna z dobrych, szlachetnych książek, których może nie czyta się łatwo, ale po przeczytaniu których życie wydaje się bogatsze i pełniejsze.

Na półkach: , , , , ,

Arcydzieło.

Magiczna.

Filozoficzno-bajkowo-religijny poemat o życiu, postawach, ideach. Czyta się nielekko. Dla kogoś kto lubi takie tematy pewnie perełka. Dla przeciętnego czytelnika trudna książka, którą czyta się długo i znojnie. Każdy ocenić musi sam.

Rekomendacja: Bałtroczyk

• Chcę w prezencie