Intentionality, Cognition, and Mental Representation in Medieval Philosophy

Okładka książki The Cambridge Companion to Medieval Logic E. Jennifer Ashworth, Julie Brumberg-Chaumont, Margaret Anne Cameron, Laurent Cesalli, Elizabeth Coppock, Catarina Dutilh Novaes, Khaled El-Rouayheb, Ahmad Hasnawi, Wilfrid Hodges, Christoph Kann, Gyula Klima, Henrik Lagerlund, Stephen Read, Riccardo Strobino, Paul Thom, Sara L. Uckelman, Ian Wilks, Mikko Yrjönsuuri
Ocena 8,0
The Cambridge ... E. Jennifer Ashwort...