Chłopiec zwany Gwiazdką

Matt Haig Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura dziecięca
A Boy Called Christmas
Ernest Bryll, Marta Bryll
Zysk i S-ka
Boże Narodzenie elfy gwiazdka marzenie niebezpieczeństwo dla dzieci prezent przygoda przyjaźń Święty Mikołaj Wigilia
A Boy Called Christmas
literatura dziecięca
Ernest Bryll, Marta Bryll

Oficjalne recenzje i

Magia istnieje, wystarczy w nią tylko uwierzyć

[ 5 ] Link do recenzji

Historia na granicy bajki i rzeczywistości sprawia, że przeżywamy ją jakby była realna i czujemy jakby była tajemnicza niczym bajka.

I stała się prawdziwa magia, bo gdy tylko zaczęłam czytać, nie mogłam skończyć… takie to było czarujące, porywające, świąteczne i piękne choć czasem smutne, ale przecież jeśli coś jest czasem smutne, to wciąż może być zniewalająco cudowne. I taka właśnie jest ta książka! Zniewalająco cudowna!
Po „Wróżce Prawdomówce” wiedziałam, że muszę poznać inne historie, które wyszły...

Przecudnie wydana świąteczna seria autorstwa Matta Haiga, idealna pod choinkę dla tych młodszych i nieco starszych, z rewelacyjnymi ilustracjami Chrisa Moulda!

Czy znacie Ojca Gwiazdkę?
A świętego Mikołaja znacie?
To ta sama osoba: człowiek mieszkający z elfami,
który każde dziecko chce obdarować prezentem.

Zanim został Ojcem Gwiazdką / świętym Mikołajem był zwyczajnym chłopcem.
Zwyczajnym, biednym, osieroconym, samotnym, odważnym i dobrym chłopcem.
O tym, jak został Ojcem Gwiazdką, przeczytacie w pierwszym tomie trylogii Matta...

Ależ ciekawa książka! Mam wrażenie, że jest zupełnie inna niż reszta książek świątecznych - nie jest przesłodzona, za to naszpikowana przygodami, okrutną rzeczywistością, zawiedzionymi nadziejami. Poznajemy historię chłopca, który stał się Mikołajem, którego znają dziś dzieci na całym świecie - widzimy wszystko od jego dzieciństwa do dorosłości, do odnalezienia własnej...

Alternatywna opowieść o Mikołaju, jednak nie tym, którego utrwaliła popukultura ani też biskupie z Miry. To opowieść o chłopcu, który chciał pomagać innym.
Nie jest słodka i lukrowana. Na każdej stronie nie pojawia się radość i zabawa. Pojawia się niepewność, tajemnica i nutka grozy niczym z baśni braci Grimm lub filmu Grinch Świąt nie będzie. Smutek, głód, bieda,...

Na półkach: , , , , ,

Powieść wydana w 2016 roku, od początku chciałam ją przeczytać, ale zawsze było coś innego. Dopiero premiera trzeciego tomu zmotywowała mnie do nabycia pierwszych części i zapoznania się z historią. Czy Chłopiec zwany Gwiazdką był wart zakupu i poświęcenia mu czasu?

Taką historię o mikołaju to ja rozumiem!

Moja recenzja, serdecznie zapraszam:

Chłopiec zwany Gwiazdką to cudowna, rodzinna książka. Czytałyśmy ją wspólnie z córką i nie mogłyśmy powstrzymać salw śmiechu i wzruszenia.
Matt Haig rysuje przed nami prawdziwą historię św. Mikołaja. Głównego bohatera poznajemy jako 11 letniego chłopca, mieszkającego z ojcem w Finlandii. Ojciec zachęcony możliwością godziwego wynagrodzenia wyrusza na wyprawę na daleką...

Dyskusje

• 2017