Upadek Austro-Węgier

Napoleon V
historia Austro-Węgry XX w. rozpad państwa Habsburgowie
historia
historia Austro-Węgry XX w. rozpad państwa Habsburgowie

„Upadek Austro-Węgier” to fascynująca opowieść o ostatnich dniach cesarstwa Habsburgów i rozpaczliwych próbach jego ocalenia, podjętych przez Karola I Habsburga, ostatniego cesarza. Więcej: https://czytamywedwoje.pl/upadek-austro-wegier/

Książka niezwykle bogata w detale, opracowana na podstawie profesjonalnego warsztatu badawczego, przed zabraniem się do niej warto jednak znać zarys sytuacji tamtych czasów gdyż natłok dat, przedstawianych osób oraz smaczków może przytłoczyć, tym bardziej gdy autor robi dygresje do wydarzeń z kolejnych rozdziałów.

Edmund von Glaise-Horstenau był austriackim historykiem, archiwistą i politykiem, w czasie pierwszej wojny światowej służył w sztabie generalnym armii, a następnie znajdował się w naczelnym dowództwie sił austro-węgierskich. Dzięki temu, autor był nie tylko świadkiem owych wydarzeń, ale także ich uczestnikiem i miał dostęp do wielu materiałów oraz osób biorących udział w...

Edmund Glaise von Horstenau, był niemieckim politykiem, który obok swojej działalności w kręgach władzy pisywał książki historyczne. Jako urodzony w Austro-Węgrach, szczególnie był zainteresowany tym regionem, jego powstaniem, ale i upadkiem.

Franciszek Józef, przez ponad 60 lat był cesarzem Austro-Węgier i przez ten okres, twór ten w swoich granicach cieszył się względnym...

Dyskusje

• Historia
  • Współpraca
  • historia
  • Ciekawe
  • Historyczne
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Upadek Austro-Węgier