Wybór poezji. Dramaty

Okładka książki Wybór poezji. Dramaty Zbigniew Herbert
Okładka książki Wybór poezji. Dramaty
Zbigniew Herbert Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Biblioteka Literatury XXX-lecia literatura piękna
Biblioteka Literatury XXX-lecia
Czytelnik
1973-11-01
1973-11-01

Okładka książki Pisanie to bardzo bolesna przyjemność. Listy 1951-1967 Zbigniew Herbert, Henryk Święcicki
Pisanie to bar... Zbigniew Herbert, H...
Okładka książki Twórczość 4/2020 Leszek Bugajski, Andrzej Busza, Zbigniew Herbert, Mateusz Pieniążek, Piotr Prachnio, Redakcja miesięcznika Twórczość, Leszek Siemiński, Xawery Stańczyk, Julian Stryjkowski
Twórczość 4/2020 Leszek Bugajski, An...

Zbigniew Herbert to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie poetów polskich ( tak napisano na obwolucie ),ale jego fanem nie zostanę. Wyjdę na głąba, ale dla mnie połowa jego wierszy brzmi jak przekład z języka obcego przy pomocy kiepskiego translatora. Przy 25% pozostałych na myśl mi przychodzi szkolne pytanie - co autor miał na myśli i po co to napisał? Pozostałe wiersze, czytelne i zrozumiałe, ( można w nich nawet odczytać uczucia kierujące piórem autora ),nie budzą żadnych emocji. Owszem, jest kilka wyjątków.
Nie wiem, po co to piszę, pan Herbert powoli odchodzi w niebyt - nikt nie wznawia jego książek i prawie nikt ich już nie czyta. "Wybór poezji. Dramaty" został wydany w roku 1973 a do dzisiaj przeczytało go 8 ( ze mną 9 ) użytkowników strony LUBIMY CZYTAĆ.

• FORMA: Poezja
  • 2002
  • N10 Liryka (wiersze, poematy)
  • N11 Dramat właściwy
  • CZAS POWSTANIA: XX wiek