Stalowe Szczury: Königsberg

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Stalowe Szczury (tom 3) powieść historyczna
9788379642021
Fabryka Słów
dezerter dowódca literatura polska niebezpieczeństwo Niemcy powieść wojenna przestępca szpieg śmierć tajny wywiad wojna żołnierz
Stalowe Szczury (tom 3)
powieść historyczna
9788379642021

Swietna odskocznia od glownej serii , typowo szpiegowska w miescie ktorego juz nie ma.

Seria Stalowe Szczury podobała mi się ze względu na motywy fantastyczne. Ta część tego nie ma, to powieść szpiegowska. Nie jest zła dlatego ma odwmnie mocne 8 /10 ;)

Moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych części.

Na półkach: , , , ,

Solidna, dobrze napisana i trzymająca w napięciu powieść szpiegowska.
Po genialnej ,typowo wojennej pierwszej części cyklu i drugiej nijakiej i naciąganej dostajemy od autora dawkę emocji, zwrotów akcji i napięcia w typowej powieści szpiegowskiej.

To co wyjątkowo mi się podobało, to to że w książce pełno smaczków i odniesień do poprzednich części. Bohaterowie III tomu...

Dwóch niemieckich oficerów, z których jeden jest rosyjskim szpiegiem, dwie kobiety, z których jedna jest amerykanką. Półbóg profesor Nemmersdorf. Fascynacja autora tą książką. A jednak to nie to ... To nie ten Gołkowski, który porywa Komornikiem i Stalkerem

Zmogłem chociaż było ciężko łykałem poprzednie tomy jak bocian tydzień na tom a tu nagle jakaś historia poboczna do tego nudna dwa tomy walki błota strachu wojny poświęcenia a tu nagle historia szpiega na tyłach no morze nie była taka nudna bohaterowie byli interesujący ale tempo się posypało gdyby to był pierwszy tom miałoby to więcej sensu czy autor myślał że po...

Książka średnia, dobra na nerwy. Akcji mało, fabuła i bohaterowie nijacy ale pozwala na oderwanie od rzeczywistości. Poprzednie części znacznie lepsze. Może to nie mój typ książki lub autora?

Ciekawy pomysł, barwnie nakreślone tło, atrakcyjna fabuła, ale momentami miałem wrażenie, że przysypiam i liczyłem strony do końca. Szpiegowska intryga wciąga, ale ma też słabe punkty, a pewne zwroty akcji są jakby pozbawione logicznych i racjonalnych podstaw. Mam mieszane uczucia.

Zaprawdę dobrze poprowadzona historia.

Cały cykl "Stalowe Szczury" to dla mnie mistrzostwo.
Trzeci tom znacznie odbiega od poprzednich części. Akcja "wychodzi" z okopów, a skupia się na wojnie wrogich wywiadów. Dodatkowo przedstawione wydarzenia mają miejsce znacznie wcześniej niż dwa pierwsze tomy. Podczas całego wątku przewiną się młodzi bohaterowie, których poznamy dokładniej dopiero na froncie...

• Chcę w prezencie
  • 2018