Fanfik

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Gdy życie jest bardziej fiction niż fun

32 Link do recenzji

Ciężko cokolwiek napisać, żeby namówić do lektury, a zarazem nie zaspojlerować. Książka dotyka tematu tabu i robi to mocno, acz chyba zbyt cukierkowo. W realu chyba tak prosto jednak nie jest, nie w naszym zaściankowym kraju.
Polecam nastolatkom i dorosłym.
Oby więcej takich książek.
Stylistyka i dialogi na plus, nie wyczuwam sztuczności.
Kolejne części równie dobre (i...

Pomimo, że nastolatką już nie jestem od kilkunastu lat, sięgnęłam po tę książkę zachęcona dość skrajnymi ocenami i opiniami na jej temat. Starałam się na nią spojrzeć przez pryzmat tego, czym jest – powieścią dla młodzieży, która z założenia rządzi się swoimi prawami, trochę odmiennymi od tych, które dotyczą dorosłego odbiorcy. I patrząc na całość w ten sposób powiem jedno:...

Pamiętam, że gdy dostałem tę książkę na święta stwierdziłem, że jest dziwna i nie podoba mi się. Zabawne, że półtorej roku później, problem z książki dotyczył mnie i pomógł mi z określeniem tego, jak się czuję.

Niesamowicie spodobał mi sie fakt, że główny bohater był po prostu... człowiekiem. Nie każda jego decyzja była super, irytował się, nie radził sobie. Wyidealizowani bohaterowie w książkach potrafia być męczący...

Po prostu genialne.

Bardzo dobra książka, niesamowicie wciągająca. Czytając musiałam się powstrzymywać by nie zerkać co wydarzy się na następnej stronie. Porusza ważny temat, skłania do przemyśleń. Naprawdę warto przeczytać.

Ogromne zaskoczenie, książka porusza trudne i ważne tematy. Jest pokręcona i ciekawa.

Jedno słowo. Wybitne. Książka powala humorem, postacie to osoby z którymi masz do czynienia na co dzień lub w moim przypadku bardzo chcesz spotkać. Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, powieść ta zaczęła się zaliczać do moich ulubionych. Uważam, że wiele osób powinna ją przeczytać.

Ważna książka, ważny temat, tylko wykonanie trochę bez wyrazu, lektura grzeczna jak śpiące dziecko. Życie to nie bajka.

Bardzo dobra książka, choć może zbyt waniliowa. Dobry materiał do przemyśleń z kategorii tych głębokich. Ta książka (oraz pozostałe książki pani Natalii Osińskiej) jest jak drogowskaz do miejsc, których nie znamy, a które może warto odwiedzić, poznać i przestać się ich bać. Dziękuję i polecam.

Dyskusje

• 2018