La casa de Bernarda Alba: Drama de mujeres en los pueblos de España

Federico García Lorca Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform klasyka
Data 1. wydania:
hiszpański
150021888X
CreateSpace Independent Publishing Platform
klasyka
hiszpański
150021888X

Ciekawy dramat hiszpańskiego twórcy o relacjach matki i córek po śmierci głowy rodziny. Utwór pełen symbolicznych znaczeń.

Tragedia w trzech aktach opowiadająca o Bernardzie Alba, jej córkach i szalonej matce, która po śmierci drugiego męża ogłasza trwającą 8 lat żałobę.
Jak można się domyślić wszyscy w domu się żrą między sobą niemiłosiernie. Jedyną atrakcją jest Pepe zaręczony z najstarszą z córek Angustias, ale kocha się w najmłodszej Adeli (ta jednak ma mniejszy posag, więc wiadomo o co...

• 2018
  • 2020