Podróż do wnętrza ucha

Okładka książki Podróż do wnętrza ucha Izabela Michta
Okładka książki Podróż do wnętrza ucha
Izabela Michta Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo TADAM
2016-11-01
2016-11-01
40 min.

Okładka książki Mały Promyczek Nr 2(86)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...
Okładka książki Mały Promyczek Nr 1(85)/2024 Izabela Michta, praca zbiorowa
Mały Promyczek... Izabela Michta, pra...

No proszę, na coś takiego czekałam! Na książkę o tym, jak to w środku ucha jest, w przystępnej formie dla dzieci. Do zilustrowania budowy ucha wykorzystano samotne życie ślimaka leśnego. I jak na początku zdało mi się to nieco zbyt oczywiste i bez polotu, tak po zastanowieniu uznałam, że to całkiem niezły pomysł, by pokazać, że są na świecie różne ślimaki. Przy okazji można wyjaśnić pojęcie synonimu.

Otóż, ten właśnie leśny ślimak Joachim cierpi z powodu dotkliwej samotności, na szczęście ma dobrych przyjaciół, pchełki, które chcą mu znaleźć towarzysza (właściwie towarzyszkę). A że pchełki usłyszały coś niedokładnie o ślimaku w uchu gajowego, postanowiły go odszukać.

Ilustracje są mocną stroną książki, pani Marzenie udało się ująć temat niemalże trójwymiarowo, przestrzennie. Do tego pchełki opowiadają, co czują i widzą: że kostki słuchowe są twarde i gładkie jak zjeżdżalnia, a błona bębenkowa elastyczna i sprężysta jak trampolina (dzieci wiedzą, co to jest i łatwo im sobie to wyobrazić).

Ślimak w uchu, jak się okazuje, kompletnie nie nadaje się na towarzysza Joachima, ale opowieść i tak kończy się dobrze.

I szukają! Jak prawdziwi odkrywcy, z plecakami i latarkami, małe stworzonka eksplorują ucho, oglądając jego budowę od środka. To, co oglądają, można sobie zobaczyć na mapce, czyli schemacie ucha, zamieszczonym na obu wyklejkach książki.

Książka mojego autorstwa. Opowiada o przygodach pchełek próbujących dotrzeć do ślimaka w uchu gajowego. Bawi i uczy przy okazji, jak zbudowany jest ten narząd słuchu.Polecam!

• Alonka do kupienia PRZEDSZKOLAK
  • Dziecięce
  • Must have dla Elizy
  • Samodzielne
  • 000 Nie chcę czytać, ale zbieram
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach
  • Mam i nie oddam

Dodaj cytat z książki Podróż do wnętrza ucha