Błysk! Potęga przeczucia

Malcolm Gladwell nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 250 str.
Blink. The power of thinking without thinking
Anna Skucińska
Punkty Przełomowe
Znak
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Blink. The power of thinking without thinking
Anna Skucińska
Punkty Przełomowe
Znak
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Porównaj ceny i

Przyznam, że spodziewałem się więcej. Tymczasem to dość nierówna książka prowadząca trochę czytelnika od ściany oczywistości do ściany, nomen omen, błysku niektórych przywoływanych badań, wniosków i obserwacji. Znać warto, ale dla mnie ciut poniżej oczekiwań.

To moja druga książka Gladwella. Pierwszą była Poza Schematem.Ta jest ciekawa, kilka ciekawostek można przenieść do naszego życia, chociażby robienie dobrego wrażenia na ludziach od pierwszego spotkania. Jednak za dużo tu powtórzeń. W kolejnych rozdziałach Malcolm powtarza historyjki z pierwszych rozdziałów. Spokojnie kilkanaście stron z tego by wyszło.

Bardzo ciekawy temat, niesamowite wnioski, jakie można wyciagnąć do swojej pracy i życia nieco przeplata się z nie do końca logicznym ułożeniem tematów, jakie podejmuje autor.

Język z jednej strony dość atrakcyjny (np. opisy akcji policyjnych, gdzie policjanci podejmują decyzję w kilka sekund, czy wystrzelić do kogoś z broni), kilka humorystycznych stwierdzeń, ale daleko...

„Błysk. Potęga przeczucia” autorstwa Malcolma Gladwella to książka opowiadająca o potędze czegoś, co przeważnie lekceważymy. Staramy się z całych sił racjonalizować, spychając myśli gdzieś daleko. Mówimy „to przecież nie ma sensu”, choć przy podejmowaniu decyzji ma ona wielką wagę. O czym mowa?

Tego dowiesz się czytając recenzję:...

Książka przyjemna do czytania, ale dla mnie trochę nudnawa.Książka " Poza schematem" wywarła na mnie większe wrażenie.

Czy warto sięgnąć po Błysk? Czy znajdziemy w tej książce coś, czego jeszcze nie wiemy? Cała recenzja: http://www.allineedisbook.pl/psychologia/blysk-potega-przeczucia/

Malcolm Gladwell znakomicie prezentuje role przeczucia w życiu człowieka.

Przebrnęłam. Bardzo dobra! Wiele szczegółów, które po ponownym rozmyśleniu są piękną całością.

Po udanej lekturze "Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu" kilka lat temu, wiedziałam że z czasem sięgnę i po tę lekturę. Niestety "Błysk!" wypadł w porównaniu dość mdło. Z większości aspektów poruszanych w tej pozycji już zdawałam sobie sprawę i nie odniosłam wrażenia, że autor odkrywa przede mną jakieś niesamowite sekrety. Mimo wszystko była to ciekawa lektura, która po...

Czy po przeczytaniu tej książki był Błysk czy Punkt Przełomowy? Nie, ale jest to wiedza, którą na pewno wykorzystam. Bardziej w życiu zawodowym, bo wydaje się łatwiej, niż w życiu prywatnym. Jeśli czytam książkę, i co jakiś czas przerywam by na smartfonie zgłębić jakieś zagadnienie to oznacza, że książka jest ciekawa. Tak jest właśnie z „Błyskiem” Pana Gladwella. Zawiera...

1 090
  • Chcę w prezencie