Czerwony Ślepowron. Biografia Wojciecha Jaruzelskiego

wojciech jaruzelski biografia prl
historia
9788365521965
wojciech jaruzelski biografia prl

Praca taka sobie, owszem napisana przystępnym językiem, ale ma też sporo wad (brak przypisów, rozwlekłe rozdziały, zero fotografii).

Kolejna biografia ministra obrony narodowej, premiera, współautora stanu wojennego, prezydenta. Człowieka lewicy, który był autorytetem i mistrzem takich osób jak: Monika Olejnik, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Urban czy Adam Michnik...

Przeczytałam z zainteresowaniem. Autor nie przytłacza cyframi, nazwiskami i męczącym stylem. Wręcz przeciwnie, język książki był chwilami mocno swobodny, taki wręcz codzienny.

Biografię oceniam jako obiektywną...choć myślę, że z Generałem jest jak z Powstaniem Warszawskim i dyskusją na temat słuszności jego wybuchu. Nieprzekonanych się nie przekona, przekonani takimi...

Na półkach: , , , , , ,

Czytałem jego listy do bliskich z frontu. Trafnie komentował stosunki i idee panujące w wojsku, podległemu Sowietom. A potem... Albo mieli na niego potężnego haka albo poprostu był karierowiczem. Chociaż nawet w takiej sytuacji są granice, których się nie przekracza. A sama książka na pewno warta przeczytania.

Bardzo dobra ksiażka która przedstawia historię WJ ale również sytuację polityczną i gospodarczą w PRL w ZSRR i innych demoludach w okresie 1944-1990 Polecam

Nie tylko dla fanów generała. Idealna książka do czytania w grudniu.

Dyskusje

• Biografie