The Euro. And its threat to the future of Europe

Penguin Random House
#euro #eurozone #crisis
biznes, finanse
#euro #eurozone #crisis

Właśnie skończyłem lekturę książki Josepha Stiglitza „The Euro and its threat to the future of Europe”

Noblista na ponad 300 stronach opisuje historię powstania koncepcji wspólnej waluty, oraz przedstawia podstawowe wady jej funkcjonowania.

Euro wbrew pierwotnym założeniom nie przyniosło szybszego rozwoju, a według autora doprowadziło do sytuacji gdzie zamożne kraje stały...

• (popularno-)naukowe
  • Ekonomia