Can You Keep a Secret?

Okładka książki Can You Keep a Secret? Sophie Kinsella
Okładka książki Can You Keep a Secret?
Sophie Kinsella Wydawnictwo: Transworld Publishers Ltd literatura piękna
Transworld Publishers Ltd

📖🐲
DNF No dobrze, niech będą 2 gwiazdki, bo jednak dotarłam do strony 50, ale w bólach strasznych. Moim zdaniem ta książka się zestarzała i do tego kiepsko. Jak zwykle mamy "słodką idiotkę" na najniższym możliwym stanowisku i kolesia, który jest właścicielem firmy. Taki trochę współczesny Kopciuszek. Niestety Emma jest bezdennie głupia i nie mogę się z kimś takim utożsamić. To miał być relaks, a nie ciary żenady dosłownie na każdej stronie. Nie polecam.

📖🐲

2095
2033

Książka „Nie powiesz nikomu?” Sophie Kinsella to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
Poznajemy Emmę Corrigah, 25 letnią kobietę, która wraca do domu samolotem. Niestety turbulencje sprawiają, że zaczyna się zwierzać ze swoich najskrytszych tajemnic. Od błahych po żenujące. Jedną z nich jest brak punktu G, niedobra kawa w pracy, za małe majtki i wiele innych. Naprawdę ubaw po pachy przy spotkaniach dwojga bohaterów. Emma żałuje wyznania swoich tajemnic, kiedy lądują bezpiecznie. Na jej szczęście to nieznajomy mężczyzna, którego nie zamierza spotkać ponownie. Niestety przeznaczenie zakpiło z kobiety. Jack Harper zjawia się w biurze Emmy, to jej nowy szef 😂 Kobieta wpadną w panikę, zaczyna kłamać, szaleć i relacje bohaterów rozumiesz zmieniają swój bieg.
To miło spędzone chwile z książką.

Oderwana od rzeczywistości historyjka. Ogólny wątek ciekawy, lecz w niektórych momentach rozciągnięty do granic możliwości.

Rewelacyjna i pozytywna , Można się przy niej pośmiać, oderwałam od codzienności, szczególnie w te monotonne, jesienne wieczory.
Polecam.

Polecam.

Kolejna książka Sophie Kinselli o ogromnie ciekawej bohaterce. Tym razem poznajemy Emmę, młodą kobietę, która panicznie boi się latać. W dość komicznej scenie wyjawia przypadkowemu mężczyźnie - który okazuje się jej szefem - swoje największe sekrety. Przeżywa niesamowite chwile: radości, zażenowania, smutku, wstydu, ale i miłości. Jedna sytuacja zmienia jej życie i obraca jej świat do góry nogami. Świetna książka, polecam każdemu, kto kocha romanse/komedie i mam nadzieję, że kolejna książka Kinselli będzie jeszcze lepsza!

Główna bohaterka jest niezwykle naiwna i infantylna. Dopiero pod koniec książki udało mi się choć w małym stopniu do niej przekonać.
Najlepszym fragmentem jest zakończenie - romantyczne i zaskakujące, zupełnie inne od 2/3 pozostałych treści.

Na poczatku glówna bohaterka bardzo przypominala Becky Bloomwood z serii o zakupcholiczce co bylo dla mnie bardzo irytujace.

Nie zachwyciła mnie ta książka. Nie wciągnęła nawet na chwilkę. Oczywiście nie jest jakaś tragiczna, ale jest po prostu bez szału. Bardzo przeciętna jak dla mnie.

Czy zawsze można bezkarnie zdradzić swoje najskrytsze. wstydliwe tajemnice nieznajomemu? Dla Emmy pozornie błaha rozmowa w samolocie podczas turbulencji będzie miała dalsze konsekwencje.
Kinsella jak zwykle nie zawodzi.
Świetna odstresowująca lektura.

Kinsella jak zwykle nie zawodzi.
Świetna odstresowująca lektura.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans