Fighting to Be Free

Okładka książki Fighting to Be Free Kirsty Moseley
Okładka książki Fighting to Be Free
Kirsty Moseley Wydawnictwo: Forever Cykl: Fighting to Be Free (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Fighting to Be Free (tom 1)
Forever
2016-09-06
2016-09-06
New Adult
Inne

Na początku trochę się ciągnie, ale potem akcja się rozwija. Polecam!

Na początku trochę się ciągnie, ale potem akcja się rozwija. Polecam!

Zdecydowanie według mnie najlepsza książka Kirsty Moseley jaką miałam okazję przeczytać. Przeszłość Jamiego sprawiała, że nie był to kolejny typowy romans. Nie jest to wbrew pozorom książka z przewidywalnym zakończeniem...

Typowa młodzieżówka, nic nadzwyczajnego czy ambitnego, ale była w porządku. W sam raz do czytania w pociągu.

Na początku mnie nudziła, później zaczęło mi się podobać. Jest dość schematyczna, ale zakończenie jest nieoczywiste. Nie wnosi nic nowego, jednak dobrze się to czyta.
Jak inne książki Mosley. Dla mnie ta książka to zamknięta całość, ale oczywiście przeczytam drugą część, by dowiedzieć się co dalej.

Książka ogólnie przyjemna mi się podobała. Była też przyjemna do czytania ale jej zakończenie lekko mnie zniechęciło. Ostatnie decyzje podejmowane przez głównego bohatera odebrałam jako lekki czyn męczeński który równie dobrze mógł być zastąpiony szczerością. Ellie miała prawo się dowiedzieć ale on jak zawsze chciał podjąć dla niej lepszą z decyzji więc końcówka wyszła jak wyszła

Super książka ❤️
Losy Jamiego i Ellie to piękna historia z zakończeniem, które zostawia niedosyt i trzeba koniecznie sięgnąć po drugą część ☺️
Uwielbiam książki, które wywołują we mnie emocje, że chciałabym zamienić się miejscem z główną bohaterką i doświadczyć tego co ona! 🤗
Chłopak, który chce się zmienić i zmienić życie dla przypadkowo poznanej na początku dziewczyny i dziewczyna, która przestaje być potulną marionetką swoich rodziców i ułożoną paniusią z bogatego domu - to mi się nie nigdy nie znudzi 😅
Autorka super to wszystko opisała i już od początkowych stron wyciągnęłam się w tą lekturę! Polecam 😍

Super książka ❤️

Ciężko ocenić tę książkę na skali gwiazdkowej, bo ma swoje plusy i minusy. Jest to dość ciekawy pomysł na historię, lecz przewidywalny i momentami banalny. Przez większość książki czytałam szybciutko, bo prześlizguje się przez strony z przyjemnością - do pewnego momentu. Końcówka to nuda, która sprawia, że niespecjalnie chce się sięgnąć po następną część.

Historia nie była zła, jednak nie było to nic, czego nie można byłoby się spodziewać. Momentami mnie nudziła, czytałam trochę z przymusu niż chęci. Mam nadzieję, że druga część będzie lepsza.

Ellie poznaję Jamiego w nocnym klubie. Niedawno rozstała się z chłopakiem i nie szuka kolejnego związku - tym razem chce pobyć trochę sama, aby rozkoszować się wolnością, związaną z byciem singielką. Ale jeden wieczór wystarcza, aby zakochała się w nim do szaleństwa, ze wzajemnością.
Jamie ma ciężką, kryminalną przeszłość, z którą chcę zerwać za wszelką cenę i zacząć od nowa. Uczucie do Ellie i jej miłość dodatkowo go uskrzydlają, napawają nadzieją i wiarą w lepsze jutro. Ale przeszłość nigdy nie daje łatwo o sobie zapomnieć i prześladuje go każdego dnia. Jamie stara się ukrywać prawdę przed Ellie, aby nie wciągać ją w kryminalny świat - wszystko to dla jej bezpieczeństwa. Ale prawdy nie da się ukrywać w nieskończoność.
Po raz drugi mam styczność z "Chłopakiem, który chciał zacząć od nowa" autorstwa Kirsty Moseley i muszę całkowicie szczerze powiedzieć, że podoba mi się jeszcze bardziej, niż za pierwszym razem. Naprawdę bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać ją jeszcze raz i ponownie wrócić do historii Ellie i Jamiego, która przepełniona jest emocjami i wciąga już od pierwszych stron.
Na początku nie odpowiadało mi to, że relacja głównych bohaterów potoczyła się tak szybko, ale z każdą kolejną stroną, z którą ich związek coraz bardziej się rozwijał i nabierał barw, zaczęłam o tym zapomniać. W połowie książki już nawet nie zwracałam na to zbytniej uwagi.
Ellie i Jamiego wprost nie da się nie pokochać - są wyraziści, pełni emocji i charakteru, niczym prawdziwi ludzie z krwi i kości. Moje serce w szczególności skradł Jamie Cole - pokochałam go za jego mocny charakter i upór. Wielokrotnie zaimponował mi tym, jak bardzo kochał Ellie, jak silnym darzył ją uczuciem i mimo przeciwności robił wszystko, aby ją chronić i dawać jej wszystko na co zasługuje. Jego troskliwość i dobroć naprawdę mnie ujęły.
Książkę czyta się tak szybko, że nawet sama nie zorientowałam się, kiedy skończyłam. Zakończenie książki sprawiło, że moje serce biło jeszcze szybciej niż w trakcie książki mimo, że momentami miałam wrażenie, że już szybciej nie może. Przyznaję, że zakończenie rozbudziło we mnie wiele emocji - istne tornado. Teraz jestem przekonana, że zapamiętam sobie tę pozycję do końca życia i z chęcią jeszcze nie raz do niej wrócę. Na pewno muszę zapoznać się z innymi książkami tej autorki.
"Chłopaka, który chciał zacząć od nowa" polecam wszystkim z całego serca, bo jest to niezapomniana pozycja, która całkowicie wciągnęła mnie do swojego świata. Dzięki takim książkom wiem, dlaczego tak bardzo kocham czytać.

Czasami niektóre książki przychodzą do nas same w odpowiednim momencie. Tak właśnie było z tą.
Powieść jest po prostu genialna! Super opisane emocje i cała sytuacja życiowa głównych bohaterów, Ellie i Jamie.
Widać, że autorka bardzo dobrze przemyślała i dopracowała pomysł na fabułę. Bardzo dobrze pokazane jest, jak trudno oderwać się od środowiska kryminalnego i jak czasami trudna jest zmiana, ale nie niemożliwa.
Sceny kradzieży czy bójek niekiedy długie, ale nawet i to wciągało!
Książka po prostu zapada w pamięć, czytałam ją już parę lat temu a pamiętam chyba wszystko!
Po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam, że od razu muszę sięgnąć po drugą!

Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10

• 2017