Wiersze i piosenki

poezja
Papier-Service
2002-01-01
2002-01-01
polska piosenka wojskowa poezja francuska poezja polska

więcej Więcej

Generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski był bardzo barwną postacią w historii naszego kraju. Jego życiorys mógłby posłużyć za scenariusz do niejednego filmu. W życiu łączył dwie pasje wojsko oraz sztukę. Jako ułan, nigdy nie wyzbył się duszy artysty. Czytając ten tom wierszy dostrzec możemy, jak pięknym językiem posługiwał się generał. Dodatkowym atutem są obrazy namalowane...

• Dwudziestolecie międzywojenne
  • Poezja