Śledztwo

Okładka książki Śledztwo Juan José Saer
Okładka książki Śledztwo
Juan José Saer Wydawnictwo: Universitas Seria: Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej literatura piękna
Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej
Nina Pluta
literatura argentyńska

Metafizyczne dochodzenia

1956 14 299

Książka krótka, ale niezwykle wymagająca. Sądziłam, że przeczytam ją w jeden wieczór, a tu się okazało, że to jednak nie będzie takie proste. Cieszę się, że jednak przeczytałam ją po polsku a nie w oryginale, bo nie wiem, czy bym przez nią wówczas przebrnęła.
Fabuła niezwykle ciekawa. Na początku zastanawiałam się, gdzie jest łącznik pomiędzy tymi dwoma opowiadanymi historiami, ale wraz z rozwojem akcji, wszystko się wyjaśniło i uważam, że był to genialny zabieg. Również sama zagadka kryminalna bardzo mnie zainteresowała i z niecierpliwością czekałam jej rozwiązania. Troszkę się spodziewałam takiego zakończenia, ale i tak uważam, że autor wykonał kawał dobrej roboty.

Książka krótka, ale wymagająca. Jest dostępny ebook na stronie wydawnictwa Universitas. To informacja dla tych, którzy nie czytają inaczej niż elektronicznie

• 2016
  • Literatura ameryki łacińskiej