Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego

Okładka książki Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego
Adolfo Bioy CasaresJorge Luis Borges Wydawnictwo: Universitas Seria: Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej literatura piękna
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Kronika dwóch ironistów

Link do recenzji

1916 14 296

Oba zbiorki Borgesa i Bioy Casaresa to wyrafinowana gra literacka, lekka i zwiewna, gwarantująca czytelniczą satysfakcję i spory ubaw. Znakomity duet bierze na cel ludzkie zadęcie oraz grę pozorów i rozprawia się z nimi przy pomocy erudycji, ironii, a także języka o szczególnie bogatej ornamentyce, świetnie oddanego przez tłumaczy. Teraz już wiem, skąd Lem czerpał inspirację do napisania „Doskonałej próżni”, choć ta ostatnia wydaje się nieco cięższa od argentyńskiego pierwowzoru (co nie znaczy wcale, że mniej dowcipna).

Dodaj cytat z książki Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego