Świt, który nie nadejdzie

Czwarta Strona
kryminał, sensacja, thriller
2000 ocen 297 opinii

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W gangsterskim świecie zwykle nie ma drugich szans

20 Link do recenzji

2000 ocen

Pierwsze podejście do Mroza - niekoniecznie udane. Bardzo przystępny i zrozumiały język, fajny klimat, szybko i przyjemnie się czyta
ale...
książka bardziej dla osób zorientowanych w topografii Warszawy, lubiących przewidywalne zakończenia, trochę za dużo banałów. Niestety nie porwała mnie zachęciła do kolejnego podejścia do tego autora.

Nie dałem rady.

Bardzo lubię książki pisane przez Pana Mroza, ale ta mnie nie zachwyciła. Autor przyzwyczaił mnie do szybszego tempa, częstszych zwrotów akcji. Tutaj akcja, szczególnie w pierwszej części książki, ciągnęła się niemiłosiernie. Końcowa część o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Nareszcie pojawiły się emocje. Najbardziej podobał mi się styl opisania walki bokserskiej. Na...

Moja pierwsza ksiazka Remigiusza Mroza. Pierwsza i nieostatnia. Na poczatku bylo nudnawo, ale potem coraz ciekawsza akcja sprawiala ze chcailo sié wiedziec, jak potoczá sié losy Ernesta. Czy ,zejdzie sié' z Zarzeczná, co sié stanie z Anastazjá. Bardzo fajnie przedstawiona Warszawa i srodowisko gangsterskie z lat 20 XX wieku (malo znany kawalek historii). Okazuje sie ze...

Książka bardzo wciągająca. Pochłonęłam ją w 2 dni. Czyta się lekko, gdyż napisana jest prostym językiem. Polecam

Z początku miałem problem z przeniesieniem się do dwudziestolecia ubiegłego wieku, nie mogłem się odnaleźć. Później książka mnie zaciekawiła, historie Ernesta Wilmańskiego nabrały nieco rozpędu i można było się zaklimatyzować. Książkę oceniam na plus, pomimo iż nie jest to mój klimat. Pozdrawiam.

Może dlatego, że dawno nie miałam okazji wciągnąć się w książkę, ale dzisiaj sięgając po tą książkę i po przeczytaniu kolejnych stron.. wiedziałam, że połknę ją w całości do kolacji. Nie wiem czemu, ale od połowy książki tak "zaangażowałam się" emocjonalnie w życie Ernesta..że koniec.. no cóż nie zdradzę, bo warto samemu się dowiedzieć co się wydarzyło w naszej...

Kolejna książka mojego ulubionego autora, którą oceniam bardzo na plus. Ciekawa historia Ernesta przyciągnęła mą uwagę już od samego początku.

Początkowo strasznie mnie nużyła, może to za sprawą osadzenia książki w historycznym dwudziestoleciu międzywojennym, w stolicy, w mrocznym półświatku... To chyba nie moje klimaty.
Jednak w trakcie nabrała rozpędu i zaciekawiła mnie, a nawet zaskoczyła. To chyba na plus, więc nie żałuję tego czasu.

Gdyby nie kiepski, bardzo prosty język to by to była naprawdę dobra, godna polecenia książka.

Dyskusje

2 575