Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Okładka książki Harry Potter and the Prisoner of Azkaban J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
J.K. Rowling Wydawnictwo: Bloomsbury Cykl: Harry Potter (tom 3) Ekranizacje: Harry Potter i więzień Azkabanu (2004) fantasy, science fiction
Harry Potter (tom 3)
Bloomsbury
2000-01-01
2000-01-01
Ekranizacje:
Harry Potter i więzień Azkabanu (2004)

Na półkach: , , , , , ,

CYKL: "HARRY POTTER" (TOM 3)

"Harry Potter i więzień Azkabanu" to trzeci tom cyklu o zmaganiach małego czarodzieja w Hogwarcie. Tak, jak w poprzednich tomach, tak i tym razem na Harry'ego czyha wiele niespodzianek, zaskakujących wydarzeń, ciekawych lekcji pod okiem nauczycieli-czarodziejów, dzięki którym Harry będzie mógł poznać nowe umiejętności. Nie obędzie się też bez licznych przygód - ale też czyhających na niego niebezpieczeństw.

Po kolejnych przygodach w domu Dursleyów, które niespodziewanie wieńczą wakacje Harry, wraz z przyjaciółmi Ronem i Hermioną, zaczyna kolejny rok w Hogwarcie. Na polecenie dyrektora szkoła nieco się odmieniła. Wszystko w związku z pewnym niebezpieczeństwem... Jakie to zmiany? Do czego doprowadzą? Jak Harry spędzi kolejny rok w Hogwarcie? Na te i inne pytania należy znaleźć w książce.

A jest o czym czytać! Wartka akcja, kolejne wydarzenia, obfitujące w nowe przygody i odkrywane coraz to inne tajemnice, nie karzą odejść od książki. Pod tym względem trzeci tom dorównuje poziomem dwóm poprzednim, sprawiając, że czytelnik chce wciąż poznawać więcej i więcej.
Oprócz śledzenia wciąż pędzącej akcji, mamy też kilka pouczających morałów, między innymi: nie należy wierzyć z góry powiedzianym założeniom, należy ufać intuicji, zarówno dobro, jak i zło weryfikować przynajmniej więcej niż raz.

Końcowe rozdziały pokazują czytelnikowi czym jest prawdziwa przyjaźń i lojalność wobec tych, na których nam zależy oraz, że czasami małe gesty urastają do rangi wielkich...

Bardzo ciekawa część, interesująca, a pod koniec wzruszająca - co dziwi mnie samą, gdyż nigdy nie podejrzewałabym tej serii o TAKIE RZECZY!
J.K. Rowling po raz kolejny rozbudziła moje zainteresowanie dalszymi losami Pottera, co lekko mnie przeraża, patrząc pod kątem gabarytów następnej, czwartej części przygód małego czarodzieja...

Opinia opublikowana na moim blogu:

CYKL: "HARRY POTTER" (TOM 3)

Ta seria nie ma sobie równych. Kolejna część, która potrafi pochłonąć swoją historią. Przygody Harrego zdecydowanie uwielbiam.

Najlepsza część. Dużo huncwotów 🫶🏼

Najlepsza część. Dużo huncwotów 🫶🏼

Książka jest zdecydowanie lepsza od filmu. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Jeśli ktoś lubi filmy to w książkach też się zakocha

Jedna z moich ulubionych części tej serii !

Jedna z moich ulubionych części tej serii !

Ojciec chrzesny hrrego ucieka z askabanu (czyli więzienia czarodziejów) harry myśli że on dostarczył informacje voldemortowi gdzie byli jego rodzice ale harry poznaje prawde

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więzień Azkabanu jest najlepszą częścią całej sagi, bez dwóch zdań. Pewna dyszka

Kolejny powrót do literatury z czasów nastoletnich. Po ponad 20 latach wróciłem do serii: "Harry Potter", której nigdy nie skończyłem czytać. Tym razem sięgnąłem po tom trzeci i pomimo czasu znów mnie zachwycił i rozczulił. Biedne hipogryfy. A skoro nadal na mnie tak działa, chyba się nie starzeję;-)
Opis wydawcy: Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry’ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape’a. Wyprawiamy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów.

Opis wydawcy: Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny...

Polecam

Polecam

Jak zwykle nie zawodzi, przeczytana kolejny raz w ramach lektury wakacyjnej. Mimo upływu lat wciąga i bawi tak samo.

• Harry Potter