Zabójczyni

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 0.1-0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Assassins' Blade
Marcin Mortka
Uroboros
szklan tron Sarah J. Maas
The Assassins' Blade
Szklany Tron (tom 0.1-0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-10-26
9788328020047
Marcin Mortka
szklan tron Sarah J. Maas

Bardzo fajny dodatek do serii. Fajnie dowiedzieć się więcej o losach głównej bohaterki. Wciągająca od samego początku. Wszystkie cztery opowiadania na podobnym poziomie, przy żadnym się nie nudziłam :)

To drugi raz, kiedy czytałem "Zabójczynię"; pamiętam, że za pierwszym razem dałem jej dziesiątkę, ale wtedy dopiero wprowadzałem się w ten książkowy świat i bardzo łatwo było mnie czymkolwiek zaskoczyć. Pamiętam, że seria o "Szklanym Tronie" bardzo mi się podobała. Ba! Często mówiłem, że to moja ulubiona seria! Postanowiłem ją sobie odświeżyć. No i teraz dostrzegam wady tej...

Celowo przedłużałam skończenie tej książki, wiedziałam, że skończy się źle. Autorka faktycznie nie ma litości dla swoich fanów. A ja wpadłam jak śliwka w kompot i nieodwołalnie też jestem jej fanką. Przeczytałam Zabójczynię jako drugą, bo tak mi polecono i nie żałuję. Nie mogę się już doczekać dalszych wydarzeń, bo Celaenę polubiłam bardzo.

Dla fanów Szklanego tronu pozycja obowiązkowa dzięki której bliżej poznają Zabójczynie Adarlanu i jej przeszłość która skrywa wiele tajemnic.Bez przeszkód można zacząć swoją przygodę z tą serią w pierwszej kolejności sięgając właśnie po nowelki.

Czytacie dodatki do serii które wychodzą do danego cyklu?

Ja osobiście bardzo je lubię. Są świetnym uzupełnieniem historii. Po przeczytaniu Szklanego tronu postanowiłam przed lekturą drugiego tomu przeczytać Zabójczynię. Jest to zbiór opowiadań, w którym poznajemy Celaenę jeszcze przed wydarzeniami z pierwszego tomu.
Mamy tutaj 5 opowiadań. Z lekturą każdego następnego...

W tomie Zabójczyni dostajemy pięć historii napakowane akcją i intrygą. Wszystkie się łączą ze sobą, dzięki czemu tworzą spójną całość. Co jest dużą zaletą dla osób, które tak jak ja nie lubią form krótkich.

Język jest prosty i przyjemny (choć niestety znalazło się parę błędów w tłumaczeniu). W książce jest pełno akcji i czyta się ją w zawrotnym tępię. Na początku główna...

Dobra książka. Pięć historii dziejących się przed pierwszym tomem serii. Opowieści są krótkie i ciekawe. Dobrze napisane postacie, co jest oczywiste, bo Szklany Tron z tego słynie. Sam Cortland to świetna postać.

Swietna 😍

Na półkach: , , , ,

Swoją przygodę z fantastyką postanowiłam rozpocząć od książek Sarah J. Maas. Na pierwszy ogień poszła Zabójczyni, czyli historia Celaena Sardothien zanim stała się Aelin Ogniste Serce.

Autorka przedstawia nam pięć historii Celaena: Zatoka Czaszek, Czerwona Pustynia, Podziemny Świat, Imperium Adarlanu oraz Uzdrowicielka. Najbardziej spodobało mi się opowiadanie Czerwona...

To moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Maas i muszę przyznać że przepadłam. Z niecierpliwością sięgam po Szklany tron :)

Dyskusje

7 890