My Protector

Okładka książki My Protector Alanea Alder
Okładka książki My Protector
Alanea Alder Wydawnictwo: Sacred Forest Publishing Cykl: Bewitched and Bewildered (tom 2) fantasy, science fiction
Bewitched and Bewildered (tom 2)
Sacred Forest Publishing
2014-12-22
2014-12-22
1941315038

2 część humorystyczno-sensacyjnej historii o zmiennych i ich partnerkach

Wampir Gavriel Ambrosios od tygodni śni o swej partnerce. Nie są to jednak przyjemne obrazy, gdyż za każdym razem młoda kobieta ulega jakiemuś wypadkowi. Mężczyzna ma nadzieję, że jego partnerka odnajdzie go zanim się zabije i zanim on podda się swej przemianie, która zaczyna go ogarniać i wciągać w ciemność, tracąc przy tym siły.
Elizabeth Monroe planowała krótką wycieczkę do Lycaonii, a tymczasem odnalazła tam partnera, o którym zawsze marzyła. Ten wielki wampir od pierwszej chwili ją do siebie przyciągał swoją osobowością mrocznego gentelmana. Czuje jak niebezpieczny się staje zbliżając się do swej przemiany i za wszelką cenę chce przy nim wytrwać i mu pomóc.
Zdziczali stają się coraz bardziej przebiegli i inteligentni w swych atakach a to, że potrafią być niewidzialni stwarza ogromne zagrożenie. W dodatku niewyjaśnione liczne zaginięcia i zabójstwa zmiennych, które są w ciąży, powodują, że wszyscy są posiadłości Alpha są w stanie gotowości.

Niby każda część serii ma innych bohaterów, a jednak trzeba czytać ją jako jedną historię. Wydarzenia z pierwszej części mają dalszy przebieg w kolejnych częściach, zatem nie należy nic pomijać a czytać kolejno.
Ta część to piękny obraz cudownego Gavriela, który jest wprost idealnym partnerem i przyjacielem. Jest też wielowiecznym obrońcą… Niestety przy Meryn, jego partnerka wypada blado. Wręcz jest lekkim uzupełnieniem tych dwóch postaci. Niby każdy tutaj ma swoją rolę do odegrania, również Elizabeth, ale ona jest przy tym taka… nijaka.
Po prostu Meryn dalej wymiata a cała jednostka Alpha znowu pokazuje, że nie ma dla nich zadań, z którymi by sobie nie poradzili. Ubaw mniejszy, niż w pierwszej części ale nadal gwarantowany 😉

2 część humorystyczno-sensacyjnej historii o zmiennych i ich partnerkach

Świetnie napisana, mega humor, postacie nakreślone rewelacyjnie. Historia może nieco oklepana, ale spójna. Czyta się szybciutko i z przyjemnością. Historia głównych bohaterów dzieje się wokół Meryn i to jak najbardziej plusuje.

Kolejna bajka dla dziewczynek nieco większych z gatunku paranormal romans. Zabawna lekka historyjka,w której paranormalne istoty znowu walczą ze złem, odnajdują partnerki i ogólnie jest słodko, miło i śmiesznie.
Meryn nadal jest sednem humorystycznych scen i słownych gagów. Rewelacyjna powieść na urlopowy, gorący czas.

Na półkach: , , , , , ,

Trochę się zawiodłam, że zmianie ulegli narratorze w porównaniu do części pierwszej. Elizabeth i Gavriel, nie porwali mnie tak jak ich przyjaciele. Tak na prawdę wyczekiwałam głównie momentów, gdzie pojawi się Meryn i co tym razem padnie z jej ust

Gaviriel jest wampirem, właśnie przechodzi swoją zmianę, by „wskoczyć na tzw. wyższy level” swojej mocy. Jakby tego było mało za sprawą czaru, mężczyzna co noc śni o swojej partnerce, która co chwila wpada w tarapaty. Czar na szczęście jest na tyle mocny, że kobieta, która jest zmiennokształtnym króliczkiem, przybywa do jednostki i wywraca życie Gaviriela o 180 stopni. Koniec końców nie wiadomo kto dla kogo jest tytułowym obrońcą.
Książka jest świetna, ale nie tak dobra jak część pierwsza.
Historię szybko się czyta. Alanea Alder ma wspaniały styl i humor. Czego więcej chcieć od książki?

2053

Te historie opowiadają o fantazji i przenoszeniu się do świata, w którym wszystko jest inne i nie zawsze przemyślane .To książka o fae, wampirach i zmiennokształtnych. Dobrze napisana książka o zjawiskach paranormalnych ze świetną fabułą. Bardzo podoba mi się seria, a zwłaszcza dialogi pewnej kobiety (geniusza komputerowego Meryn). Nie, nie jest wyszkolona w zakresie norm społecznych, ale nigdy nie była prezentowana inaczej, a rzeczy, które wychodzą z jej ust, są rzeczami, o których wszyscy chcielibyśmy mieć odwagę powiedzieć w pewnym momencie. POLECAM!!

• Romans

Dodaj cytat z książki My Protector