Głębia. Napór

Okładka książki Głębia. Napór Marcin Podlewski
Nominacja w plebiscycie 2017

Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Ocena 6,8
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Geedis i przyjaciele Bartek Biedrzycki, Jerry Bremer, Bartłomiej Dzik, Daniel Fiedczak, Adam Froń, Przemysław Grabowski, Ela Graf, Tomasz Grodecki, Agnieszka Górska, Aleksander Janus, Krzysztof Kietzman, Aleksander Killman, Kacper Kotulak, Mikołaj Kowalewski, Katarzyna Koćma, Szymon Krawczyk, Marcin Kudła, Mikołaj Mrozik, Kamil Muzyka, Monika Nowak, Michał Owerczuk, Maria Piątkowska, Marcin Podlewski, Wojciech Szczerbakow, Dominika Węcławek, Mateusz Zelek
Ocena 5,5
Geedis i przyj... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Nowa Fantastyka 459 (12/2020) Kelly Barnhill, Samuel R. Delany, Karolina Fedyk, Marcin Podlewski, Paula Wanarska, Dominika Węcławek
Ocena 6,0
Nowa Fantastyk... Kelly Barnhill, Sam...
Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Janusz Płonka, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Aleksandra Staniewska, Michał Śmielak, Michał Śmietana
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Fenix Antologia 9/2020 Dariusz Bednarczyk, Tomasz Kaczmarek, Jan Maszczyszyn, Marcin Podlewski, Dominika Węcławek
Ocena 0,0
Fenix Antologi... Dariusz Bednarczyk,...
Okładka książki Nowa Fantastyka 443 (08/2019) Orson Scott Card, Justyna Lech, Gabriel Marczak, Marcin Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Orson Scott Card, J...

Trzeci tom poszedł. Nadal do niektórych rzeczy ciężko się przyzwyczaić. Bohaterów co niemiara i łatwo się pogubić, ale jest dobrze.

Prawdziwą perełką jest ten świat. Autor miał rozmach, co ważne świat jest spójny pomimo ogromu detali.

Nadal jest bardzo dobrze, choć trzeba mieć potężną wyobraźnię :)

Space opera idealna. Cudo. 🖤

Majstersztyk! Space opera pełną gębą. Pokochałem ten świat zdecydowanie mocniej niż Star Wars, a to o czymś świadczy. Miałem skojarzenia z Mass Effectem, ale to akurat dobrze, bo do wyżej wymienionej marki pałam ogromnym szacunkiem i miłością. Nic tylko czytać!

Czytam już kolejny tom.I nadal ta sama ocena.Dobra i tylko dobra.Nie chyba SF,to nie dla mnie.Bardziej wolę ghula niż obcego w statku.

Na półkach: , , , ,

Trzeci tom głębi, ale nadal czuć w nim rozmach i złożoność świata wykreowanego przez autora.
Ilość postaci i miejsc akcji trochę przytłacza ale w żadnym miejscu mnie można powiedzieć, że jest nie na miejscu.
Jedynie w tym "naporze" informacji gubi się załoga Myrtona, ale mam nadzieję że w ostatnim tomie odegrają najważniejszą rolę.

To jest po prostu genialne. Kolejny tom, mnóstwo wydarzeń, mnóstwo bohaterów, a nadal niezmiennie wciąga.
W trzecim tomie dochodzi już do fuzji sci-fi z fantastyką, ale jest to zrobione zgrabnie, ze smakiem, i bez przesady.
Blady Król nadchodzi - jako fanowi Gry o Tron i gry Mass Effect, trochę mi przypomina Białych Wędrowców, a trochę Żniwiarzy. Postać Antenata jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nadal w trasie literackiej - nadal zafascynowany światem stworzonym przez Marcina Podlewskiego. Jak napisał Insus - cykl klasy Premium!

Cykl klasy Premium :)

Może i trochę czuć zadyszkę po dwóch tomach, ale to nadal space opera wysokiej klasy, nadal bardzo dobrze bawi - i to nadal jest GŁĘBIA!

• Fantastyka
  • Audiobook