Ale jazda! Historia samochodu

opowieści dla młodszych dzieci
Bajka
2016-01-01
2016-01-01

Każda mama która ma syna potwierdzi że auto na okładce powoduje że książka ma wzięcie. Nie było siły w bibliotece aby tę książkę zostawić na półce. Niestety dla 4 i 6 latka dobre są tu tylko obrazki. Reszta nadaje się dla starszych pasjonatów. Może mających ok 9,10 lat. Oczywiście chcieli moi synowie żeby przeczytać im tę " bajkę". Niezła zabawa dla mnie aby sparafrazować językiem 4 i 6 latka budowę i zasadę działania maszyny parowej. A silnik spalinowy na tyle zainteresował ilustracją straszego że wyjaśnianie sprawiało mi jeszcze więcej zachodu.
Duży plus jednak za ilustracje, ciekawe i z pomysłem. Kolorowo, nietypowo i z pewną dozą przenośni. Przecież ten starszy dzieciaczek 10 letni też nie potrzebuje dokładnego technicznego opisu silnika

Dodaj cytat z książki Ale jazda! Historia samochodu