Godziny

9788380620995
Maja Charkiewicz, Beata Gontar
Beata Gontar Maja Charkiewicz Virginia Wolf LGBT

więcej Więcej

Niby amerykańska, a jednak dobra literatura.

Bardzo ciekawie napisana książka, wciągająca literatura. :)

Film fenomenalny, natomiast książka już nie, zdecydowanie za krótka, a ten wątek kupowania koszuli zupełnie bez sensu.

Nieźle napisana, ale nie wzbudziła we mnie takiego zachwytu jak powieść "Z ciał i z duszy". Znużył mnie monotonny rytm książki, zmęczyły refleksje na temat niezaspokojonych pragnień bohaterek. Poza tym nie wydaje mi się, żeby autor miał coś oryginalnego do powiedzenia.

Książka “Godziny” jest równie piękna, co smutna. Są to trzy przeplatające się historie trzech różnych kobiet, które jednak wiele łączy. Książka jest jakby hołdem dla Virginii Woolf i jej wielkiego dzieła “Pani Dalloway”. W tej pozycji uderzyły mnie dwie rzeczy: po pierwsze, to jest wręcz niesamowite, jak wspaniale autor oddał klimat i sposób pisania Virginii Woolf. Książka...

Piękna książka o uczuciach, emocjach i śmierci. Autor raczy nas zgrabnym językiem, przez co każde zdanie i każdy akapit ma swój rytm. Książka nieco chaotyczna, zwłaszcza na początku, ale końcówka wszystko splata w całość.

Czytając, spodziewałem się wszystkiego. Bohaterowie nie są jednoznaczni, przez co przewidzenie ich decyzji nie jest proste. Książka warta przeczytania....

Cudowna powieść, która przez swoją wnikliwość dotarła gdzieś głęboko do mojej duszy i poruszyła sruny niezbędne żeby tą książką się zachwycić. Wszystkie bohaterki przeżywają jeden dzień, zwyczajny, taki sam jak inne, w którym na pozór nic się nie dzieje. Jednak pod powierzchnią kłębią się wszystkie możliwe myśli i uczucia. Od radości po rozpacz. Człowiek stojący obok...

"Godziny" to jeden z tych przypadków w których książka przegrywa z filmem. Jest dobra, owszem, ale według mnie zbyt krótka. Pozostawia duży niedosyt. Film za to fantastyczny, z wspaniałą obsadą aktorską. Istna uczta!
Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu inna książka autora - "Dom na krańcu świata".

W powieści tej na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na klamrę kompozycyjną. Na wyjątkową spójność, która sprawia, że mimo iż mamy do czynienia z trzema różnymi głównymi bohaterkami, z akcją dziejącą się w różnych czasach, zamiast chaosu dostajemy harmonię.
Trzy różne światy przenikają się detalami, choćby tak drobnymi jak krzesło czy żółte róże. Akcja zamyka się w...

Ja już tak mam, że nie obejrzę filmu zanim nie przeczytam książki. 18 lat później... Jestem gotowa. Nie lubię okładek filmowych, bo sama wolę wyobrazić sobie wygląd postaci. A tu Clarissa była Meryl Streep a Virginia, Nicole Kidman z doczepionym nosem.
Dla mnie jest to powieść o różnych stronach depresji i egoizmie.

2 787
    2 212