Kate Evans Wydawnictwo: Verso biografia, autobiografia, pamiętnik
Verso
biografia, autobiografia, pamiętnik
2015-11-01

Bardzo ciekawy komiks, z którego dowiedziałam się mnóstwa interesujących informacji o Róży Luksembrg.
Niestety kreska nie przypadła mi do gustu. Odnosiłam wrażenie, że postaci były stworzone w surowy sposób, wręcz karykaturalny.
Mimo tego, na plus oceniam zwracanie uwagi na małe detale, takie jak: złamany paznokieć, czy ukazywanie włosów łonowych. Metaforyka rysunków oraz...

Świetny komiks!
Co prawda bardzo specyficzna kreska nie do końca przypadła mi do gustu, ale mimo to szczegóły jak np. włosy na nogach chwytają za serce.
Brakowało mi trochę wydarzeń spoza niemieckiej sceny polityczniej - jest mało informacji o SDKPiL, a Lenin pojawia się dopiero w 1917.
Poza tym wspaniały, dopracowany, z dokładnymi, rozbudowanymi przypisami. Przy czym...

Niesamowita powieść graficzna przedstawiająca credo życiowe i koleje losu Róży Luksemburg - niepoprawnej idealistki, bojowniczki o prawa kobiet, wykluczonych i proletariatu (czyli grubo przeszło połowy społeczeństwa!) i pacyfistki; kobiety wyzwolonej jak na tamte czasy, nie w pełni sprawnej fizycznie, ale ponad przeciętnie odważnej i sprawnej intelektualnie.
Graficzne...

Wspaniała książka!

Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu autorki i ilustratorki tej komiksowej biografii – Kate Evans.

Trudno opowiadać historię Roży Luksemburg – kobiety, która żyła w odmiennych realiach niż nasze, na tle tak burzliwych czasów i miała tak przebogate życie - obfitujące w wydarzenia polityczne, intelektualne, prywatne. Do tego, tak wiele jest źródeł,...

• Grafika!
  • 🐝 Lektury - Studia