Czarne, Czerwone, Śmierć

2006-05-01
Monika J. Dykier
szkoła nastolatki przyjaźń

więcej Więcej

Świetna seria, zawierająca prawdziwe historie. Niektóre smutne, niektóre wstrząsające, niekiedy podnoszące na duchu. Krótkie, ale bardzo treściwe.

Książka trochę mroczna ale poruszona w niej tematyka jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Myślę że warto przeczytać.

Lubię taką tematykę. Dobrze i szybko mi się czytało. Nie zachwyciła mnie jakoś nadzwyczajnie, ale też nie zmęczyła mnie, także polecam.

Bardzo ciekawa książka, takie tematy powinny być poruszane.

Z autorką zetknęłam się już wcześniej i po raz kolejny byłam raczej usatysfakcjonowana.
Ta historia wciągnęła mnie i poruszyła. Pokazuje mechanizmy działania grup takich jak przedstawiona w książce organizacja neonazistowska.
Świetnie skonstruowaną postacią jest Willi. Najpierw przedstawiany jako sympatyczny chłopak, przywódca, opiekun. Z czasem staje się czymś w rodzaju...

Ciężka tematyka i życiowa historia, którą pochłania z każdą stroną. Czyta się niezwykle szybko i nierzadko zatrzymuje się na chwile refleksji. Dziwny jest ten świat :/

Wchodzę na Facebooka, 10 zaproszeń do polubienia stron typu "stop imigrantom", "nie dla muzułmańskich [...]" itd.
Z książką trafiłam więc idealnie.
Lektura opisuje zarówno odczucia mieszkańców danego kraju jak i imigrantów. Po mimo swych niewielkich rozmiarów jak każda książka napisana przez Panią Heidi- porusza i zmusza do refleksji.

Po raz pierwszy z tą autorką zetknęłam się, czytając "Dobranoc, słonko" kilka lat temu. Tamta lektura dogłębnie mną wstrząsnęła. Będąc w bibliotece, natknęłam się na tę pozycję i skusiłam się. Cóż.. Był to dobry wybór. Po raz kolejny uświadomiłam sobie jak niezwykle niebezpieczna jest mowa nienawiści oraz obojętność, przyzwalanie na krzywdę ludzką. Książka ta jest...

Niestety książki Heidi Hassenmuller mają to do siebie, że nawet jeśli poruszają ciekawą tematykę, to panuje w nich ogromny bałagan i są to lektury, których po paru tygodniach się nie pamięta. Brakuje w nich jakiejś ikry, czegoś co wzruszy, poruszy, sprawi, że dana książka zostanie zapamiętana na długo. Porównując (zdecydowanie nie powinno się porównywać Autorów, jednak nie...

Bardzo dobra książka, która ma tylko jedną wadę. "Skrajna prawica" to określenie nieadekwatne dla narodowych socjalistów (czyli w skrócie nazistów).

• Z biblioteki
  • 2012