Pierścień ognia

Jakub Pawełek Wydawnictwo: Ender Cykl: Przymierze (tom 4) Seria: WarBook militaria, wojskowość
Ender
Przymierze (tom 4)
militaria, wojskowość
WarBook

Dla miłośników gatunku military fiction i serii Pawełka. Dobra pozycja. Z pięciu części, moim zdaniem na drugim miejscu po Wschodnim Gromie.

Jakaś niedaleka przyszłość chyba. Jakieś wojny o Tajwan i zimną fuzję między Ruskimi, Chinami i USA. Chyba. I Polacy rzondzom. Chyba. I cośtam, cośtam, nie wiem w sumie bo rzuciłem po jakichś dziesięciu procentach. Albo nie jestem targetem albo to straszna kicha warsztatowa albo miernota koncepcyjna. Po namyśle stwierdzam, że wszystko razem. Na dodatek nudne.

2/10

super

średnio, a momentami nawet bardzo nudno. No i cały czas te same błędy co w poprzednich częściach

Nudna, niczym mnie nie zachwyciła.

No i mam dylemat. Książka wciąga jak spacer po bagnach. Tak mocno, że można zostać na przystanku z książką w reku i przegapić swój autobus (co mi się osobiście przydarzyło). Jednocześnie człowiek ma wrażenie, że autor musi jeszcze sporo popracować nad warsztatem i słownictwem bo powtarzające się zwroty potrafią zniechęcić. Wygląda to tak:

Jastrzębski stojąc na brzegu od...

Czyta się lekko oraz przyjemnie, i akurat tego oczekiwałem od tej pozycji.
A to że jest to bardziej science-fiction niż political-fiction absolutnie mi nie przeszkadzało.
Przeszkadzały za to:
- błędy, np. z uporem godnym lepszej sprawy, dwa amerykańskie okręty których losy śledzimy cały czas zmieniają swoją klasę (a zarazem i siłę) raz są fregatami klasy Oliver Hazard Perry...

Autor wraca na swój poziom - po dwóch, ciut słabszych, pozycjach Pierścień Ognia jest tak samo wciągający jak I cześć cyklu.
Akcja szybka i dosyć ciekawa, szczegółowe opisy miejsc i sytuacji. "Głowni" bohaterowie sprawiają wrażenie zmarginalizowanych. samo zakończenie trochę przewrotne, otwierające drogę do V cześć. Samą książkę da się bez problemu przeczytać jako osobną...

Przewidywalne, powtarzalne i nudne.

Kolejna udana książka Jakuba Pawełka. Jeżeli ktoś lubi czytać o współczesnej technice wojskowej oraz aspektach politycznych nie będzie rozczarowany. Ja mogę się przyczepić jedynie o drobiazgi. Jednym z nich są amerykańskie okręty cumujące na Tajwanie. Raz są to fregaty, później krążowniki zmieniające się w niszczyciele i znów w krążowniki. Druga sprawa to stopień...

• Audiobook
  • Audiobooki
  • Serie
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Audiobook
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 9 - Biblioteczka E-booków

Dodaj cytat z książki Pierścień ognia