Jaśminowy sekret

2016-01-01
2016-01-01
Monika Kozłowska
kobieca romans romans historyczny

Mądra, warta przeczytania dla czytelnika w każdym wieku. Świetnie dobrani bohaterowie. Pytania proste nie napastliwe pozwalają dowiedzieć się o historii Polski i o ich życiu nie traktując ich jak dzisiejszych celebrytów. Polecam.

Trudno mi opisać tą powieść. Trochę się ciągnęła, ale nie mogłam się od niej oderwać. Mimo wszystko zamierzam przebrnąć przez całą serię.

Proste romansidło, trochę kiepsko tłumaczone

Proste romansidło, trochę kiepsko tłumaczone

Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Generalnie do połknięcie w 2 wieczory :)
Wielka miłość, która w życiu rzadko się zdarza .... ale książkę czyta się fajnie.

Tylko 7 gwiazdek. Fajna ale trochę rozwleczona. Intryga wciagajaca i trzymajaca w napięciu jak to bylo.

Świetna książka - zresztą jak każda tej autorki. Uwielbiam takie sagi.

Świetna książka - zresztą jak każda tej autorki. Uwielbiam takie sagi.

Jaśminowy sekret to historia przede wszystkim o miłości, o wzajemnym oddaniu i zaufaniu. Dwoje ludzie spotyka się w dość nieszczęśliwych okolicznościach, nie ma nawet mowy o romansie i miłosnych uniesieniach, a jednak zakazane uczucie kiełkuje, rozwija się i tylko czeka na moment, w którym bohaterowie uświadomią sobie, co dla siebie nawzajem znaczą. On jest skazańcem, uciekinierem, a ona panną z bogatego domu, która od życia zawsze dostaje to, co najlepsze. Ich miłość wydaje się całkowicie absurdalna, a mezalians nie do zaakceptowania przez środowisko. Zwłaszcza, że młoda panna oskarżona jest o współudział w ucieczce, a potencjalny kandydat do ręki - ścigany za zamordowanie swojej świeżo poślubionej żony.

Piękne opisy przyrody i wiele trzymających w napięciu zwrotów akcji - to tylko nieliczne atuty tej książki. Zachwycają też sprawnie wykreowane i dobrze prowadzone postaci, których nie da się nie lubić pomimo zawiłości tej historii. Z jednej strony można powiedzieć, że to typowe romansidło, które zachwyci przede wszystkim wiele kobiet, ale pomijając wątek miłosny, odnaleźć też można w książce sprawnie skonstruowaną powieść przygodową, która trzyma w napięciu. Czy zły i okrutny człowiek na pewno jest winnym zarzucanych mu czynów, a piękna, młoda i bogata kobieta zdecyduje się, mimo wszystkich przeciwności losu, na życie z nim. Aby się o tym przekonać, po prostu trzeba sięgnąć po Jaśminowy sekret - najnowszą książkę Jude Deveraux.

2088

Pełna humoru i akcji opowieść o przyjaźni i miłości w awanturniczym stylu.Oskarżony o zabójstwo żony Szkot,pełna temperamentu młoda malarka Cay stanowią wybuchową mieszankę.Polecam!

Nieco humoru, trochę niebezpieczeństwa, odrobinę zagadki i dużo uczucia – taki oto przepis na dobrą książkę stworzyła Jude Deveraux. Czyta się szybko i z zaciekawieniem. Dodatkowym plusem są dość wyraziści bohaterowie drugoplanowi, którzy zostali również wplątani w całą historię Cay i Alexa. Z każdą kolejną stroną odkrywamy zagadkę, ale całość przeplatana czasem zabawnymi scenkami z pewnością przypadnie do gustu nie jednemu czytelnikowi.

Kto pomoże mordercy uciec od stryczka? Cay, dziewczyna z charakterkiem która udowadnia nie tylko sobie, że interesują ją coś więcej niż jedwabne suknie i bale. Główny bohater przeszedł dużo w krótkim czasie. Po stracie ukochanej żony ma wyrzuty sumienia które nie dają mu spokoju. Jednej młodej kobiety nie potrafił ochronić a tymczasem los wepchnął mu w ramiona kolejną. Kto wrobił w morderstwo Alexa i dlaczego? Czy on i panienka z dobrego domu dadzą radę uciec przed stróżami prawa i rozwikłać zagadkę śmierci? Ja już to wszystko wiem, teraz pora byś i ty się dowiedziała. Polecam :)

• Romans historyczny
  • Biblioteka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Jaśminowy sekret