Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu.

Okładka książki Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu. Anna Lange
Okładka książki Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu.
Anna Lange Wydawnictwo: Sine Qua Non fantasy, science fiction
Sine Qua Non
2016-08-17
2016-08-17
fanstastyka urban fantasy
Inne

Bardzo mi się podobała, ale już mnie znudziło czekanie na następne tomy, przesada.

Po seansie naprawdę super serialu jakim jest „Lockwood i spółka” miałam straszną ochotę na urban fantasy, a ta książka już od jakiegoś czasu leżała na moim regale i czekała na swoją kolej.
Niestety nie mogę powiedzieć aby książka mi się spodobała.
Pod względem poprawności odnośnie czasów wiktoriańskich naprawdę chylę czoła przed autorką. Świetnie wykreowała postacie, ich zachowania i zwyczaje. Naprawdę uważam, że autorka przyłożyła się do tematu… ale. Ale przez to bywa nudno. Postacie rozmawiają, ale w sumie o niczym, tylko krążą wokół siebie, jeżeli miał być zasugerowany wątek romantyczny to kompletnie go nie czuć.
Opisy zaś są zbyt obszerne. Człowiek nudzi się po połowie strony, bo ma wrażenie, że absolutnie nic się nie dzieje.
System magii, choć interesujący, jest bardzo słabo opisany. Są jakieś glify, jakieś zaklęcia, ale jak to działa? Tego nie wie nikt.
Problemem w fabule jest też to, że praktycznie jej nie ma. Przez ponad pół książki oglądamy retrospekcje i poznajemy trochę magiczną część policji, ale… nie ma za czym podążać. Nie ma tajemnicy, poszukiwań, dociekań. JEST NUDNO.
Pod koniec pojawił się ciekawy wątek, ale już byłam tak wynudzona, że tylko przebiegłam go wzrokiem.
Książka jest mocnym średniakiem. Jest nudno, ale przyznaję, że epoka jest bardzo dobrze oddana.
~Idris

Niestety nie mogę powiedzieć aby książka mi się spodobała.

Clovis LaFay nie ma lekko, a po powrocie do Londynu wcale nie łatwiej. Gdy jego losy splatają się ponownie z Johnem Dobsonem i jego siostrą, okazuje się, że chyba zabawi na dłużej. I to w magicznym oddziale londyńskiej Policji! Jako syn lorda i dosyć kłopotliwej reputacji, acz szanującej rodziny, nie bardzo chce mieć z nią do czynienia. Wiadomo, ale na urodzinowy bal wypadałoby przyjść...
Świetna książka w klimacie dziewiętnastowiecznej Anglii, z magią i konwenansami iście z "Dumy i uprzedzenia". Spodobało mi się połączenie tych światów, a przy tym retrospekcje naszpikowane historycznymi wątkami kolonialnej Anglii i wojskowego spojrzenia na tamte czasy, wyjaśniały pewne kwestie. Wątek miłośny iście zabawny i nienachalny a jednak widoczny, sprawił mi dużo radości.
Zdecydowanie polecam!

kiedy następne części?

kiedy następne części?

pochłonęłam...fajnie wykreowani bohaterowie, kryminał, tajemnica,przyjaśń,miłość i nienawiść. wszystko cudownie połączone w tym alternatywnym świecie. chciałoby się więcej. polecam

Bardzo dobrze się czytało. Nie ma ciągłej akcji przez co jest czas na poznanie bohaterów. Finał może beż fajerwerków, ale z chęcią sięgnę po kolejną książkę.

Uwielbiam tę książkę. Czytałam ją już z 6 razy. Ciekawy system magii, wiktoriańska Anglia i bohaterzy o wysokiej inteligencji emocjonalnej, choć część o staromodnych poglądach ale cóż się dziwić, wiek XIX.

Alternatywny świat magii, dobrze wymyśleni i budzący sympatię bohaterowie (również ci drugoplanowi),elementy kryminału - wszystko to splata się w tej książce i daje bardzo dobry efekt. Wielka szkoda że nie ma kolejnych części.

Nie podołałem całości więc nie oceniam. Myślałem że akcja będzie bardziej wartka a to bardziej książka obyczajowa z motywami fantastyki i romansu.

Bardzo mi się podobała, polubiłam postacie i wciągnęła mnie akcja. Czekam na ciąg dalszy...

• 2016