Okładka książki Szczęśliwe jelita. Program oczyszczania, który pomoże ci wyeliminować ból, pozbyć się toksyn i pasożytów oraz schudnąć Vincent Pedre
Vincent Pedre Wydawnictwo: Vivante zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Happy Gut: The Cleansing Program to Help You Lose Weight, Gain Energy, and Eliminate Pain
Vivante
2016-10-14
2016-10-14
Anna Gąsowska
Anna Gąsowska jelita zdrowie oczyszczanie organizmu

Kolejny motywator, tym razem jak schudnąć i dbać o jelita. Narrator typu coach ze stanów, uda Ci się gdy zrobisz wszystko bezbłędnie :)

Czemu niektórzy ludzie tak desperacko doszukują się we wszystkim przyczyny autyzmu?

Ten oto delikwent "doktor" popełnił książkę, w której co drugi akapit to reklama jego autorskiego programu, a co drugi teoretycznie garstka informacji - ale czy rzetelnych, nie powiedziałabym. Zero konkretów, zero przytoczonych badań. Nie wiem jak napisał doktorat skoro nie potrafi podać źródeł swoich informacji. Twierdzi, że istnieje coś takiego jak "układ autoimmunologiczny" (ciekawe co wchodzi w jego skład? Poważnie, doktor medycyny twierdzi, że ciało posiada cały wyspecjalizowany układ narządów, służący tylko i wyłącznie do atakowania samego siebie?),oraz że autyzm jest wywoływany florą bakteryjną w jelitach (... bez komentarza),podobnie jak zresztą dosłownie całe zło tego świata. Co gorsza, część info jest serio prawdą, więc jak ktoś sprawdzi tę część to będzie go kusić zaufać też reszcie, co byłoby błędem.

Autor rzuca lakoniczne zdanie typu "jelita mają wpływ na pozostałe narządy", po czym za chwilę twierdzi, że "skoro już wyjaśniłem wpływ jelit na pozostałe narządy...". Ręce opadają. No nie, nie wyjaśniłeś. Rzucasz zdaniami z D, po czym stroisz się w piórka że jesteś taki mądry.

MOCNO ODRADZAM, raczej sięgnijcie po coś, co jest rzetelne i podaje PRZYNAJMNIEJ źródło swoich informacji (badania które można samodzielnie przeczytać i wyciągnąć własne wnioski) oraz nie rzuca daleko idącymi wnioskami generowanymi chyba na kolanie.

Chyba że wierzysz w płaską ziemię i kupujesz coraz to nowe amerykańskie magiczne cuda mające uleczyć wszystkie Twoje choroby z rakiem na czele, to wtedy śmiało, kupuj, będzie do kolekcji.

Przeczytałam gdzieś do połowy, dalej nie dźwignę, bo:
a) program nieco odrealniony typu: odstaw wszystko, żyj powietrzem i bądź zdrowa (ale, że będziesz miała niedobory witamin i składników mineralnych, to nie do mnie z tym potem -.-)
b) kuracja przygotowana wraz z suplementami, gdzie preparaty te nie są dostępne na nasz rynek, a po drugie nie uwzględniając indywidualnego przypadku
c) wtłoczyłam ostatnimi czasy tyle wiedzy na temat jelit do mojego mózgu i sama przechodzę kurację, więc multiplikowanie wiedzy nie jest mi potrzebne.

Odpuściłabym na twoim miejscu. Lepiej przeczytać polską pozycję (chodzi mi głównie o sibo),np. Katarzyny Bednarskiej, pt. ,,Dieta w zespole SIBO" - merytorycznie na wysokim poziomie, ale radzę sprawdzać przepisy.

Przeczytałam gdzieś do połowy, dalej nie dźwignę, bo:

Chyba słabe tlumaczenie... bo wątpie że lekarz zrobiłby tyle błędów merytorycznych. Nie polecam. Szkoda czasu.

Ta książka to chyba jakiś żart. Chamskie lokowanie produktu i te przepisy na końcu... Brak słów.😱

Część teoretyczna dobrze wytłumaczona, język przystępny. Autor dokładnie opisuje funkcje jelit, szeroko przedstawia objawy, z których nie zdajemy sobie sprawę, że mają związek z jelitami, a jednak.
Część praktyczna to, w zasadzie, gotowa terapia "szczęśliwych jelit". Po rozwiązaniu testu, wiesz mniej więcej, co ci dolega, ale dobrze byłoby, gdyby potwierdziły to badania i kompetentny lekarz.
Są podane ćwiczenia, są podane przepisy kulinarne.
Widzę tylko dwa mankamenty:
1) leki - trzeba szukać polskich odpowiedników, jeśli są
2) potrawy często są przygotowywane ze składników trudno dostępnych w małych miastach.

Zmotywowała mnie do zawalczenia o swój organizm.
Co prawda nie wytrwałam w restrykcyjnej diecie i żałuję, ale zainwestowałam w probiotyki i odpowiednie suplementy, poczułam się dużo lepiej, zaczęłam chudnąć.

Ograniczyłam też znacznie gluten i nabiał - czuję się zupełnie inaczej.

Ogólnie polecam pójść na refleksologię stóp, mocno mi pomogła między innymi w kwestii układu pokarmowego.

Książka uświadamia, że od tego jak traktujemy nasze jelita zależy zdrowie całego organizmu, zarówno fizyczne jak i psychiczne!

Fakt - sporo tu wskazówek, dotyczących konkretnych firm, ale nie odbieram tego źle. Wiele bym dała za takie polecenia firm Polskich - nie wszystkie produkty, szczególnie te dotyczące zdrowia są jakościowo dobre.

Zmotywowała mnie do zawalczenia o swój organizm.

Ograniczyłam też znacznie gluten i nabiał - czuję się zupełnie inaczej.

O powyższej książce czytałam sporo pozytywnych opinii w internecie, ale ja szalenie się rozczarowałam. Oczekiwałam merytorycznej wiedzy popartej badaniami, rozbudowanych analiz i wytłumaczenia naukowych terminów. Otrzymałam książkę, która uczy nas, że cukier jest zły, pszenica jest zła, nabiał jest zły, kawa jest zła, wszystko jest złe. W takim razie co jeść, zapytacie.

Z pomocą przychodzi wam sam autor wciskając swoją ,,28 dniową dietę dla szczęśliwych jelit” inwazyjnie i bezprecedensowo niczym ludzie wciskający wam ulotki do rąk w supermarketach. Serio, antidotum na każdą możliwą chorobę jelit to ta jego cudowna dieta. Cała druga część książki składa się z przykładowych przepisów.

No i super, uwielbiam gotować, to może przetestuję- myślę sobie. A potem patrzę na wykazy składników, gdzie do każdego dania potrzeba około 15 różnych składników, często takich, których nazw nie potrafię wymówić. Potrzebujecie przykładów? Nie ma problemu. Używaliście w swojej kuchni jicamy, rukwi wodnej, twardnika japońskiego, nasion lnu? No właśnie…

Z...

Miazga.
Uciekać, nie trwonić kasy, nie niszczyć oczu. Chyba, że ktoś czyta wyłącznie dla jaj. Nie, nawet wtedy NIE.
G**no.

Miazga.
G**no.

Specjalnie utworzyłem konto, żeby wyrazić wielką dezaprobatę tą książką. Na początku zapowiada się dobrze, autor przedstawia trochę rzetelnej wiedzy, ale jak się później okazuje wystrzelał się z tej rzetelnej wiedzy dość szybko. Jeżeli ktoś choć trochę interesuje się zdrowym odżywianiem to będzie łapał się za głowę jakie bzdury tam wypisuje. Pierwsze z brzegu: jedzenie z mikrofalówki szkodzi, a człowiek nie powinien stać przy mikrofalówce, gdy ta jest włączona, bo człowiekowi będzie szkodzić. Haha normalnie brzmi jak zagraniczy Jerzy Zięba. Prawda jest taka, że jedzenie podgrzewane z mikrofali może być nawet zdrowsze niż drogą tradcyjną! Proszę wpiszcie sobie na youtube "Czy jedzenie z mikrofalówki jest szkodliwe?". Następna rzecz to zachwalanie dzbanków filtrujących podając konkretne marki. Reklama jak się patrzy, a to że w tych filtrach węglowych rozwijają się bakterie zostało wiele razy udowodnione - także niestety prędzej będą szkodzić. Sam byłem wielkim fanem tzw. filtrów i mocno opierałem się tym niewygodnym faktom, ale w końcu z nich zrezygnowałem, wygrał rozsądek. Autor ciśnie po wodzie prosto z kranu. No nie wiem jak tam w USA się bawią, ale u nas woda jest bardzo rygorystycznie badana i w pełni bezpiecznie można pić prosto z kranu (ewentualnie nie licząc starych rur w budynkach gdzie woda może się troche zanieczyścić). Potem autor wypisuje, że powinienem chodzić wdzięczny, to pomoże mi na jelita. No no, gdybym chciał takie porady to bym sięgnął po "Potęgę podświadomości", a od takiej książki o jelitach to jednak spodziewał bym się fachowej naukowej wiedzy. Nie chce mi się dalej wymieniać, książkę odradzam, bo może wprowadzić więcej szkód niż pożytku.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Zdrowie