Freddie Mercury i ja

Okładka książki Freddie Mercury i ja
Jim HuttonTim Wapshott Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Mercury and Me
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-09-14
1995-01-01
Maciej Pertyński
Freddie Mercury queen wokaliści brytyjscy aids hiv wspomnienia

Bardzo poruszająca książka. Idealna do uzupełnienia wiedzy o Mercurym. Ostatnie chwile z życia Freddiego czytałam z zapartym tchem. Ta historia ze mną zostanie.

Bardzo wzruszająca opowieść o miłości dwóch mężczyzn, którzy poza sobą nie widzieli świata (oprócz kotów rzecz jasna 😉)
Strasznie mi się podobała, mimo tego, że Jim Hutton nie był pisarzem, poradził sobie z tą książką doskonale

Freddie Mercury, dla mnie guru rocka. Jeden z lepszych głosów w tym gatunku muzycznym.
Nie jest to cała biografia Freddiego. Jest to historia opowiedziana oczami jego ostatniego partnera, Jima Huttona. Od pierwszego ich spotkania aż do śmierci. Z książki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy z życia muzyka. Wesołe historie jak i te tragiczne. Zawarte tutaj są również...

Wspaniale napisana, zrozumiałam jak wielkimbartystą i wrażliwym człowiekiem był Freddie

Bardzo podobała mi się ta pozycja. Dobrze się czytało. Fajne ilustracje. Freddie był człowiekiem którego chciałabym poznać. Pomimo wybuchowego temperamentu i fochów od czasu do czasu.. ale kto ich nie ma? Książka opisuje bardzo silną i szczerą relację, ponadto zdradza sekrety gwiazdy, których nigdy nie poznalibyśmy gdyby nie ta pozycja. Freddie to historia... ale dobra...

wspaniała książka, momentami rozśmiesza do łez a chwilami jest niesamowicie smutna. chwyta za serce ale to historia prawdziwa i szczerze polecam tą lekturę dla kazdego.

Książka ta napisana jest przez Jima Huttona, czyli ostatniego partnera Freddiego. Jestem fanką zespołu Queen i jego charyzmatycznego wokalisty już od kilku dekad, zatem niewiele nowego mogę się dowiedzieć z tego typu publikacji, ale mimo tego postanowiłam sięgnąć po tę pozycję, aby poznać niektóre znane mi fakty z punktu widzenia autora, czyli skromnego fryzjera nie...

Wydawała mi się pisana bardzo ciepłym i prostym językiem. W niektórych momentach da się uronić łezkę czy dwie. Wracam do niej czasem z sentymentu.

Z twórczością Queen stykam się niemal codziennie. Głos Freddie'ego ma taką moc, że chętnie całą rodziną śpiewamy "I want to break free " czy "we will rock you". Dzieci oraz ja znamy zespół z teledysków, nagranych koncertów m.in. na Wembley lub nasz ulubiony z Budapesztu. Charyzmatyczny mężczyzna w obcislych podkoszulkach, kreacjach rodem z wybiegów wygląda na pewnego...

• 2019
  • 2018