Ofiara

Okładka książki Ofiara Karin Slaughter
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ofiara
Karin Slaughter Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Will Trent (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Will Trent (tom 8)
The Kept Woman
HarperCollins Polska
2016-10-12
2016-09-20
9788327620675
Dorota Stadnik
zbrodnia morderstwo hazard gwałt śledztwo manipulacja

Zło to najsilniejszy narkotyk

Kolejny tom serii o agencie Will'u Trencie i chyba najlepszy do tej pory. W każdej części zagadka kryminalna jest ściśle związana z którymś z bohaterów i myślałem, że w końcu zrobi się to niestrawne dla czytelnika, ale autorka wybrnęła z tego bardzo dobrze. Do tego stopnia, że mnie oprócz stricte kryminalnej akcji wciągnęło życie bohaterów, ich historia i jestem ciekawy ich dalszych losów. Oby tak dalej.

Słowo o bohaterce: Angie Polaski to chyba jedna z najbardziej interesujących postaci kryminału. Podła, czasami odrażająca i po prostu zła, ale też magnetyzująca i z sercem po właściwej stronie (zazwyczaj). Mimo wszystko niełatwa w ocenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słaba.
Nie chce mi się o niej pisać.
Nie podobała mi się.
Kiedyś ta autorka pisała lepiej.

Słaba.
Nie chce mi się o niej pisać.
Nie podobała mi się.
Kiedyś ta autorka pisała lepiej.

Słabsza część serii Slaughter, przegadana i przekombinowana. Mimo wszystko warto.

U Karin Slaugher nie tylko bohater zasługuje na miano charyzmatycznego, taki jest cały cykl. Poza mną ósmy tom, przede mną niestety ostatnie dwa, boli, że to już koniec, ponieważ mam cholerną słabość do Willa Trenta.
W tej części to wrzód na d... duszy Willa, czyli Angie, gra pierwsze skrzypce. W sensie frustruje, irytuje, wzbija się na szczyty egoizmu, obłudy, zakłamania i perfidii. Jeśli miałabym stworzyć ranking najmniej lubianych postaci, to Angie Polaski znalazłaby się na podium. I to na dwóch pierwszych miejscach jednocześnie.
Poza tym "Ofiara" to jak znakomita większość książek Autorki znakomity kryminał. Mozolna praca policji, zbieranie dowodów, łączenie faktów, dążenie do prawdy. Dynamicznie, wartko, w otoczeniu ulubionych bohaterów - świetnie spędzony czas.

Wskoczyłam w cykl od tego miejsca, więc początkowo niektóre wątki były dla mnie niezrozumiałe. Po tym, jak połapałam wszystkie elementy miałam już tylko przyjemność z czytania. Autorka ma niezwykle lekki styl, umie dobrze wyważyć proporcję między szybkim przechodzeniem do sedna a zadowoleniem czytelnika opisem tu i tam. Książka jest mocna, brutalna, ale bardzo dobra.

Bardzo dobra seria. Jest to o tyle dziwne, że jest w książkach Slaughter trochę brutalności, a ja za tym nie przepadam. Tutaj jest to tak dobrze wplecione, że absolutnie nie razi.
Do tego wątek Willa jest świetny. Jak ktoś tak rzutki i inteligentny może być równocześnie taki nieporadny w życiu osobistym?? A może i dzięki temu jest ciekawie.
Bardzo polecam cały cykl! ;)

Bardzo polecam cały cykl! ;)

5,5/10 ⭐

5,5/10 ⭐

Ostatnio czytałam klasykę, i jednak prawdą jest że w pogoni za wierszówką idzie wodolejstwo, niby intryga jest dobra, śledztwo i rozwiązanie niesztampowe, ale po drodze tyle jest wątków pobocznych, wspomnień, wtrętów, rozkminek psychologicznych relacji między bohaterami, że człowiek zaczyna się niecierpliwić.

Nie planowałam wracać do tego cyklu, ale zupełnym przypadkiem wpadło mi w ręce kilka książek autorki. To przeczytałam. I nawet nie żałuję. Książkę czyta się dobrze i szybko, historia wciąga, chociaż ciężko fabułę nazwać nieprzewidywalną. Relacje naszych bohaterów są chore, często na tyle dziecinne, że czasem ciężko się nie skrzywić. Niby mamy traumatyczne tło, ale jednak nie do końca mnie to przekonuje. Autorka chyba nie potrafi pisać o ludziach bez strasznej przeszłości. Na plus sposób opisania Willa - w końcu jest jakiś i nawet trochę się przejęłam jego (nie)szczęściem, co jest ogromnym postępem w stosunku do naszego ostatniego spotkania. Przeczytam jeszcze coś z tego cyklu, skoro książki już do mnie trafiły, ale nie nazwę go jednym z ulubionych. Owszem, wystawiam wysoką ocenę, bo taka się należy, ale ciągle coś mi w stylu autorki nie pasuje.

• Karin Slaughter