Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Okładka książki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 2)
Hachette Polska
2016-09-07
2016-09-07
9788328208261

Okładka książki Moja młodsza siostra Astrid Desbordes, Pauline Martin
Moja młodsza s... Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Święta Tupcia Chrupcia Marco Campanella, Anna Casalis
Święta Tupcia ... Marco Campanella, A...
Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Nie budzić do wiosny O. Kuzovkov, Ilya Trusov
Masza i Niedźw... O. Kuzovkov, Ilya T...

2079
2017

Książka „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Małgorzaty Strzałkowskiej zabiera nas do drugiego tomu cyklu Disney’a Złota Kolekcja Bajek wydanego przez Hachette.
Cała seria została wydana w twardej oprawie i robi wrażenie nie tylko na małych czytelnikach. Kolekcja została wydana z okzji 100 – lecia Disney’a.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” opowiada nam o losach królewny, która okazała się piękniejsza od macochy i wylądowała w lesie, gdzie poznała krasnoludki. Książka napisana wierszem, różni się od poprzedniego tomu.
Czytanie książek dzieciom to wspaniały czas, gdzie rozwija się ich wyobraźnia i poszerza słownictwo bierne i czynne. Zadawanie pytań do przeczytanego tekstu pobudza małych słuchaczy do wyrabiania umiejętności rozumienia czytanego tekstu. Przedszkolaki były zachwycone i zainteresowane ilustracjami.

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” opowiada nam o...

Macocha nie jest w stanie znieść obecności Królewny Śnieżki, która niestety stanowi dla niej osobiste zagrożenie. Królowa jest zazdrosna o Śnieżkę. Codziennie przepytuje lustro o swoją urodę, upewniając się, że nie ma żadnej konkurencji, ale niestety pewnego dnia lustro odpowiada niezgodnie z oczekiwaniem narcystycznej królowej. Ta nie widząc innego wyjścia, skazuje na śmierć młodą dziewczynę.
Na szczęście Śnieżce udaje się przeżyć, ale od tej pory zmuszona jest żyć w ukryciu w lesie z pomocnymi i miłymi krasnalami, którzy szybko z nią znajdują wspólny język. Królowa jednak odkrywa prawdę i ponownie stara się zbliżyć do Śnieżki pod przykrywką. Ponownie, złej królowej prawie udaje się zrealizować zadanie..

Bajka ta przestrzega, że wśród nas istnieją ludzie próżni, zapatrzeni w siebie, którzy nie lubią konkurencji i w swej próżności i ogromnej zazdrości są w stanie posunąć się do ostateczności, aby tylko uspokoić swojego ego, nie patrząc na konsekwencje swoich szalonych i okrutnych pomysłów.

Sama z miłą chęcią zaczęłam czytać całą serię. Uwielbiam bajki, tym bardziej te z przekazem.
Do samej serii mam lekkie "ale" :( nie jest ona zrobiona na szóstkę! Strasznie oszczędzają na kartach, niektóre historię są opisywane "na szybko". Wystarczy, że dodali by z 3 kartki, a historia nie była by tak na odwal opisana. W końcu o ile więcej fabuły można zmieścić na sześciu kartach.

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to kolejna bajka z kioskowej Złotej kolekcji bajek, którą zna niemal każdy. W wykonaniu Małgorzaty Strzałkowskiej przybiera inny wymiar, gdyż napisana została wierszem.

Fabuła jest wszystkim znana. Zła macocha nie chciała, by Śnieżka była od niej piękniejsza. Pewnego dnia wysłała mężczyznę do lasu, który miał ją zabić, on jednak się na to nie zdecydował. Królewna zamieszkała z krasnoludkami, następnie została otruta zatrutym jabłkiem. Ze snu wybudził ją królewicz i żyli długo i szczęśliwie.

Pierwszy tom serii, czyli ,,Król Lew" został napisany normalnym, prostym tekstem. Zdziwiłam się więc, że ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" została napisana wierszem. Sądziłam, że cała seria będzie jednolita. W niczym nie przeszkadza to jednak w lekturze tej krótkiej bajki. Wersja jest nieco inna, niż ta znana mi od lat, jednak nie można odmówić Małgorzacie Strzałkowskiej prostego stylu, przeznaczonego dla najmłodszych czytelników.

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to pięknie wydana bajka, ze złoceniami na okładce, w sztywnej oprawie. W cenie promocyjnej kosztowała 4,99 zł. Dołączona była do niej bajkowa miara wzrostu, więc warto się w tę część zaopatrzyć.

Moja ocena: 5,5/6

• Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Złota kolekcja bajek
  • 2016 rok
  • Przeczytane wielokrotnie
  • Przeczytane z dzieckiem

Dodaj cytat z książki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków