Czas ciszy

Okładka książki Czas ciszy Patricia Briggs
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Czas ciszy
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 10) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 10)
Silence Fallen

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Czas ciszy

przeczytanych książek 1699 napisanych opinii 107

Fabuła przybliżyła nam parę innych bohaterów, jest mniej Mercy, ale akcja idzie jak burza i narzuca tempo czytania.
Dobrze się czyta, dużo jest zaczerpniętych porównań i ciekawostek, które jak zawsze dodają polotu.
Mega, nawet po dłuższej przerwie człowiek ogarnia bohaterów i ten klimat.

Jedna z najładniejszych okładek Mercy i jedna z najgorszych jak dotąd treści. Po poprzedniej, raczej kiepskiej części, zrobiłam sobie dłuższą przerwę od przygód Mercedes, a wracając, miałam nadzieję, że będzie lepiej. O jakże się pomyliłam. O ile początek zapowiadał się w miarę interesująco i do głównej akcji, jak zwykle, przechodzimy niemal natychmiast, o tyle im dalej,...

Kolejna świetna książka P. Briggs, w której pewien zły wampir porywa Mercedes i uprowadza ją aż do Europy. Biedny nie wie, że ściągnął do swego domu chaos w czystej postaci ;)
A nasza kojocica, jak zwykle się wykaraska z opresji, przy okazji rozbijając w drobny mak nową, nielegalną wampirzą chmarę.

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo dobra kontynuacja przygód, ale mam wrażenie, że mniej wciągająca niż poprzedniczka.
Na duży plus uznaję rozwinięcie wątku z wampirami i rolą Mercy. Ta sprawa z duchami była super.
Bardzo fajny zabieg podziału wydarzeń na Mecy i Adama, już w którymś tomie to było, ale tutaj jest przez całą książkę.
I co dziwniejsze, przez to wszystko bardziej mnie ciekawi Bran i to...

Kolejna z przygód Mercedes Thompson Hauptman i lepsza od poprzedniej!
Powiem szczerze, że 9 tom nie zachwycił mnie tak, że nie mogłam się oderwać, dlatego wypożyczając z biblioteki 10 część miałam pewne obawy.. jednak bezsensowne.

Od pierwszy stron nie mogłam się oderwać, w 1 dzień przeczytałam 200, w następny tak samo, a 3 dnia zakończyłam. ;)

Mercy tym razem wpada w...

Wbrew tytułowi bardzo dużo się działo w tym tomie. Akcja przeniosła się do Europy, pojawiło się mnóstwo nowych postaci, w tym wampiry o zabawnych imionach Guccio i Kocourek :) Jednak zdecydowanie najciekawszym z nich był Bonarata, którego Mercy ochrzciła "Oprychem", a który w sumie okazał się nie do końca zły (sądząc choćby po tym, w jaki sposób traktował małą...

Na półkach: , , , , ,

Książka jednocześnie taka sama ilością akcji co poprzednie tomy, a jednak taka inna jakby - wolniejsza. I to spowolnienie czasu i akcji obok samej Mercy, działa na plus. Bardzo przyjemnie było przenieść się do Pragi, poczytać o miejscach w których się było.
Super część, nie jestem do końca pewna czemu, ale dla mnie lepsza od poprzedniej.

🦇
Książki fantasy są po to ,by nasza szara rzeczywistość nabrała barw. To dzięki takim książkom możemy uruchomić naszą wyobraźnię. Dzięki niej możemy przenieść się w inny świat ,w inną rzeczywistość. Możemy przeżyć niezapomniane przygody. I tak jest w tej książce.
Mercy zostaje porwana przez bardzo potężnego wampira. Jej mąż Adam stara się ją odszukać. Na pomoc przychodzi...

Tym razem to nie Mercy wplatała się w kłopoty, to one same ją znalazły. Zostaje porwana przez potężnego wampira, który zamierza posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy wilkołaków, Adamowi oraz przywódcy wampirów z Tri-City. Udaje się jej jednak uciec z łap porywaczy pod postacią kojota jednak naga, głodna i zdezorientowana odkrywa, że znajduje się w samym środku...

Jak zwykle świetna zabawa. Trochę się obawiałam tej europejskiej wycieczki poza Stany, ale się nie zawiodłam. Patricia nadal trzyma poziom! Przy 10 tomie nie jest to już takie proste.

• Fantastyka
  • 2020