Czas ciszy

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 10) fantastyka, fantasy, science fiction
Silence Fallen
Data 1. wydania:
2017-03-07
Dominika Bogucka
Fabryka Słów
Silence Fallen
Mercedes Thompson (tom 10)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Bogucka

Tym razem to nie Mercy wplatała się w kłopoty, to one same ją znalazły. Zostaje porwana przez potężnego wampira, który zamierza posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy wilkołaków, Adamowi oraz przywódcy wampirów z Tri-City. Udaje się jej jednak uciec z łap porywaczy pod postacią kojota jednak naga, głodna i zdezorientowana odkrywa, że znajduje się w samym środku...

Jak zwykle świetna zabawa. Trochę się obawiałam tej europejskiej wycieczki poza Stany, ale się nie zawiodłam. Patricia nadal trzyma poziom! Przy 10 tomie nie jest to już takie proste.

Ostatnie kilka tomów Mercedes mi się średnio podobało. A to były przewidywalne, a to nudne , a to wprowadzały elementy ktore były tylko i wyłącznie jakimiś wypełniaczami w fabule. W końcu 10 tom wrócił do tego co czułem czytając 1-5. Czyli świetnie się bawiłem nie mogąc oderwać się od książki.

Patricia Briggs to jedna z niewielu autorek, której ksiązki kupuję w ciemno, bo wiem, że czeka mnie kilka godzin doskonałej rozrywki. Czas ciszy to 10 tom serii o Mercedes Thompson, uroczej pani mechanik należącej do zmiennokształtnych.
Marcy ma doskonałą zdolność wpadania w kłopoty. Tym razem zostaje porwana przez Władcę Nocy, więc autorka zabiera nas do Mediolanu oraz na...

Mercy znów daje czadu. Tym razem nasza główna bohaterka zostaje uprowadzona przez pewnego wampira. Udaje się jej uwolnić i uciec do Pragi. Utrudniony kontakt z Adamem i stadem komplikuje jej sytuację. Czyta się świetnie. Gratka dla fanów cyklu.

Świetny tom, wciągający, masa bohaterów, ciekawa fabuła i mimo że jest to już seria z dużą ilością tomów nie czuje się wypalenia pomysłów. Ja jestem zakochana

Oh, wspaniała seria. Czyta się jednym tchem.

„Czas ciszy” autorstwa Patricii Briggs to już dziesiąty tom przygód Mercedes Thompson. Jest to kolejna część cyklu ukazanego pod nazwą od imienia i nazwiska głównej bohaterki książki. Musze Wam powiedzieć, że po ten cykl sięgnęłam dość niedawno, zastanawiałam się, w czym tkwi jego fenomen Koleżanki bardo gorąco mi go polecały, więc jakbym mogła nie zobaczyć, co też takiego...

1912

Nadal dobra, chociaż widać, że seria traci rozpęd. Intryga potraktowana dość pobieżnie, rozwiązana zbyt szybko i prosto. Czyta się przyjemnie, ale nocki bym nie zarwała. Wspomnę jeszcze o zauważalnej ilości błędów i literówek i zdań, które miały dość marną konstrukcję. Nie ma tragedii, ale trochę to przeszkadzało.

Dziesiąty tom? No totalnie nie wiem, jak to się stało, że już tyle tomów przeczytałam. Książka trzyma poziom. Fabuła ciekawa. Kojot sieje chaos. Jedyne czego mi brakuje to dialogów. Moim zdaniem największą zaletą tej serii są cierpkie riposty i zuchowatość Mercedes, tu z oczywistych względów fabularnych jedno i drugie zostało ograniczone, więc bawiłam się odrobinę mniej...

Dyskusje

• Fantastyka