Mistrz i Małgorzata

2016-10-26
2016-10-26
Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda
Znak
Leokadia Anna Przebida Grzegorz Przebinda Igor Przebinda literatura rosyjska nowy przekład

Opinie [2 565]

Po tytule spodziewałam się bardziej rozwiniętego wątku miłości, ale widzę, że powinnam się przerzucić na harlekiny;))) Cały czas próbuję się polubić z rosyjską literaturą, ale jest dla mnie ciężka, nostalgiczna i szara...

Diabelnie dobra! Akcja dzieje się w Moskwie z początku XX wieku, w półświatku literatów, najróżniejszych zarządców i administratorów. Na początku poznajemy dwóch przedstawicieli tego towarzystwa i tajemniczego nieznajomego, który dołącza do ich rozmowy. To prowadzi do stopniowego rozszerzania świata przedstawionego, z którego część postaci w międzyczasie trafia do szpitala...

genialne ukazanie codzienności w państwie totalitarnym, pozycja must have

czytana wiele razy w różnych momentach życia, jak zawsze wybitna, tym razem przesłuchany audiobook w rewelacyjnej interpretacji: czyta Adam Ferency. polecam :)

Tytułowa Małgorzata to ideał kobiety. Rozdziały z Wolandem są genialne, natomiast nużyły Mnie te z Piłatem i Ha-nocri

Wspaniała satyra pełna hiperboli, i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, usnuta hipnotyzującym stylem pisania.

Jedna lektura szkolna przy której nie zasypiałam :D

trudna w odbiorze

piękna

Bardzo się zastanawiałam jak w sumie ocenić tę książkę. Jeszcze zanim zaczęłam czytać znałam powszechne opinie jak wybitna jest ta książka. Przez 1 część czułam wręcz presję - bo uwaga, ciężko mi się ją czytało. Musiałam wręcz przebrnąć przez pewną część i nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie. Już myślałam, że naprawdę, brakuje mi czegoś pod czaszką, bo mnie ta...

Dyskusje

56 870