Nuragiczna Sardynia

historia
Pragmateia
Starożytność Archeologia Epoka brązu Sardynia Nuraghes Sardynia nuragiczna

Na półkach: , , , , ,

„Nuragiczna Sardynia” to próba przybliżenia polskiemu czytelnikowi dziejów tej wyspy w epoce brązu i epoce żelaza. Głównym obiektem zainteresowania Autora jest kultura nuragiczna, która rozwijała się od ok. 2000 do 500 p.n.e., na bazie wcześniejszych kultur sardyńskich, zwłaszcza kultury Bonnanaro. Sardynia, która początkowo była ważnym ośrodkiem wydobycia i handlu...

• Etruskowie i Italia przedrzymska
  • Starożytność