Pani z Kilbrack

Okładka książki Pani z Kilbrack
Jamie O'Neill Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Dobra Powieść literatura piękna
literatura piękna
2005-01-01
Violetta Dobosz
literatura irlandzka

więcej Więcej

Nie za wiele opinii, więc popełniam ;) Dobra, pełna humoru powieść. Skondensowana historia, doskonale by się nadawała do przeniesienia na deski teatru, świetnie zakreślone postacie, każda jest "jakaś", obdarzona jakąś dziwaczną cechą, zdeterminowana przez swoje obsesje, fobie, dążąca do swojego celu. Jest w tej powieści trochę nostalgii, tęsknoty za czymś co minęło, co...

Jest to dobra powiesc psychologiczna o mlodym pisarzu kryminalow ktory w skutek wypadku traci pamiec i nie wie kim jest ani dlaczego ciagnie go do tego wyludnionego malego miasteczka jakim jest Kilbrack. Tam pomalu uda mu sie dotrzec prawdy o sobie.

Jeszcze czytam, ale nie wiem czy dam radę skończyć. NUda, nuda.

• Literatura irlandzka
  • 2018