Opowieść o naszej przyjaźni i perypetiach

Okładka książki Opowieść o naszej przyjaźni i perypetiach
Grażyna Kałowska Wydawnictwo: Białe Pióro literatura piękna
literatura piękna
Białe Pióro
2016-09-12
2016-09-12
starość przyjaźń ludzkie losy

Niewielka objętościowo książka przedstawia kilkoro przyjaciół, którzy w starszym wieku starają się cieszyć życiem, choć często choroby i przeciwności losu im w tym przeszkadzają. Petra, ekstrawagancka artystka, nie myśli o zwalnianiu tempa. Czasem bywa jednak tak, że to życie mówi "stop". Petra ma glejaka, co objawia się u niej różnymi wizjami, zupełnie oderwanymi od...

O czym opowiada ta książka? O przyjaźni i zwariowanym życiu siedemdziesięciolatek, które będąc na emeryturze wcale nie próżnują, lecz biorą życie pełnymi garściami. Łamią stereotypy, iż na emeryturze człowiek siedzi i nic nie robi. Wręcz przeciwnie, oni czerpią z niego ile zdołają.

"Jak mawiała Pippi: "Wspaniale jest żyć, mimo wszystko"".
Petra to dusza artystki -...

• Bez recenzji
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2016
  • Biblioteczka wydawnicza
  • 2017
  • Lit. polska

Dodaj cytat z książki Opowieść o naszej przyjaźni i perypetiach