Jeden fałszywy krok

Red Dress Ink
Harlequin
2004-01-01
2004-01-01

Lekka, przyjemnie napisana. Wiadomo, że kobiety mają skłonność do wyolbrzymiania m.in. przy kłótniach z facetami (sama taka jestem :D),ale tu zostało to aż za bardzo przesadzone...

Lekka lektura "rozrywkowa", szybko się czyta. Początek nudnawy, ale w dalszej części książka nieco się rozkręca. Nie jest to żadna wielka literatura, ale na nudny wieczór może być.

Lekka, przyjemna książka dla babeczki na urlopie.

Lekka, przyjemna książka dla babeczki na urlopie.

Pusta książka o niczym. Zwykły opis przypadku jakich tysiące. Prozaiczne nieporozumienie, z którego posypała się cała relacja.

Bardzo przeciętne czytadło. Sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że będąc na urlopie nie miałam akurat nic innego pod ręką.
Zagmatwana historia miłosna, z intrygami, zwrotami akcji, bez polotu, bez specjalnego humoru. Ot kolejna nic nie wnosząca do mojego życia historia.

Książka obrazuje, jakie potrafią z nas kobiet, być zołzy ;)
Obrażające się o wszystko, szczególnie wtedy kiedy coś nie idzie po naszej myśli, robiące głupstwa przez które nierzadko tracimy. A mówi się, że doceniamy coś bardziej jak to stracimy. I tak było w przypadku naszej bohaterki. Pod wpływem emocji, bez wyjaśnień, postanowiła zostawić swoje życie i zacząć od nowa, ale nie było to takie łatwe jak myślała. Wystarczyłaby tak naprawdę krótka rozmowa, wyjaśnienia i można było uniknąć całej tej sytuacji. Jednak jak u większości z nas (kobitek ;)) emocje biorą górę.
Kiedy nasza bohaterka zrozumiała swój błąd, środowisko dawało jej sprzeczne sygnały, co nie przyczyniło się do poprawy całej sytuacji. Bądźmy jednak szczerzy, niepotrzebnie liczyła na to, że sytuacja sama się unormuje, kiedy odeszła bez pożegnania a później siedziała biernie czekając aż wszystko samo się wyjaśni. Nie obrażając nikomu, mężczyźni nie są też zbyt chętni do tego by wykonać pierwszy krok w takiej sytuacji a tym bardziej kiedy nie zdają sobie sprawy o co ten cały "szum". Dodatkowo w naszej historii pojawiła się osoba trzecia, która też miała duży wkład w rozwój negatywnych wydarzeń. Niemniej jednak historia z happy endem. Oby więcej takich i na papierze i w życiu ! :)

Książka obrazuje, jakie potrafią z nas kobiet, być zołzy ;)

Kolejna pochwała głupoty. „Jeden fałszywy krok" do ambitnej literatury nie należy, nie jest nawet porywającą literaturą rozrywkową. Ot, skoro zaczęłam czytać wypadało dobrnąć do końca. Główna bohaterka sama nie wie, czego chce, chyba tego, żeby wszyscy skakali wokół niej, a ona będzie kaprysić. I tyle głębokich treści, całość oczywiście zmierza do szczęśliwego finału, a morał z tej książki taki, że trzeba podstępów i podchodów, a szczera rozmowa w związku to przeżytek. I oczywiście mamusia, której stan umysłu woła o pomstę do nieba. Wszystko wtórne, średnio zabawne, mało wciągające.

Literatura w spódnicy. Rzadko się spotykam ze słabymi książkami w tym gatunku literackim, ale ta pozycja jest wyjątkowo nudna i głupkowata. Nigdy więcej, nie było niczego, co by mnie zainteresowało. Szkoda czasu, pieniędzy i oczu. Ucieszyłam się, że dobiegłam do ostatniej strony i ze spokojnym sumieniem oddałam ją dalej. Podsumowując: dobrze zastanów się albo od razu zapomnij.

Książkę oceniam na dobrą, ponieważ ma ciekawą fabułę i łatwo się ją czyta. A na upalne dni jest idealna..
Pierwsze strony czytało mi się okropnie.. ale za wszelką cenę chciałam się dowiedzieć jak się potoczą losy głównej bohaterki - Jo. Gdyby nie moja ciekawość pewnie dawno bym tą książkę odłożyła. Zakończenie oczywiście było do przewidzenia, ale warto było przeczytać ją do końca. Nie żałuję, że sięgnęłam po tę powieść.

Książka opisuje jak już wspomniałam losy Jo oraz jej byłego chłopaka - Dana. Są wspaniałą parą, jednak Joanna z dnia na dzień bez słowa wyjaśnień postanawia się wyprowadzić. Miała nadzieję, że Dan będzie jej szukać, kiedy to on obraża się na nią za niewyjaśnione odejście. Wszystko się zaczyna komplikować.. a życiowa sytuacja Joanny staje się coraz bardziej zagmatwana.

Wesoła, lekka, idealna do czytania w podróży.

Wesoła, lekka, idealna do czytania w podróży.

• Literatura w spódnicy
  • Domowa biblioteczka
  • 2011

Dodaj cytat z książki Jeden fałszywy krok