Zgodna, pobożna, płodna, skromna, piękna... Propaganda cnót żeńskich w sztuce rzymskiej

Okładka książki Zgodna, pobożna, płodna, skromna, piękna... Propaganda cnót żeńskich w sztuce rzymskiej Tomasz Mikocki
Okładka książki Zgodna, pobożna, płodna, skromna, piękna... Propaganda cnót żeńskich w sztuce rzymskiej
Tomasz Mikocki Wydawnictwo: Leopoldinum Seria: Monografie FNP historia
343 str. 5 godz. 43 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Monografie FNP
Wydawnictwo:
Leopoldinum
Data wydania:
1997-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1997-01-01
Liczba stron:
343
Czas czytania
5 godz. 43 min.
Język:
polski
ISBN:
8385220666
Tagi:
Starożytność Rzym Cesarstwo Rzymskie Archeologia Sztuka rzymska Propaganda Personifikacje cnót
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Klasycyzm i klasycyzmy Waldemar Baraniewski, Jolanta Chrzanowska-Pieńkoś, Barbara Dąb-Kalinowska, Tadeusz M. Jaroszewski, Jerzy Kowalczyk, Anna Lewicka-Morawska, Krzysztof Lipka, Urszula Mazurczak, Tomasz Mikocki, Waleryj Mrozow, Katarzyna Nowakowska-Sito, Waldemar Okoń, Robert Pasieczny, Andrzej Pieńkos, Maria Poprzęcka, Andrzej Rottermund, Elżbieta Wolicka
Ocena 6,5
Klasycyzm i kl... Waldemar Baraniewsk...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , ,

Tematem tego studium są przedstawienia personifikacji cnót żeńskich (Zgoda, Pobożność, Płodność, Skromność) z epoki Antoninów (II wiek). Autor poddaje analizie materiał numizmatyczny oraz dzieła rzeźbiarskie, które konfrontuje z istniejącymi przekazami literackimi oraz epigraficznymi. Skupia się przede wszystkim na propagandowej funkcji wizerunków powstałych w kręgu władzy cesarskiej oraz ich recepcją w sztuce prywatnej. Można więc powiedzieć, że jest to praca, która dotyczy nie tylko zagadnień historyczno-artystycznych, ale również dziejów obyczajów i... propagandy. Mikocki poddaje analizie ponad sto różnych dzieł ukazujących recepcję popieranych przez dwór cesarski postaw moralnych. Szkoda, że więcej miejsca nie poświęcił właśnie związkowi tych przedstawień z realizowaniem przez rząd cesarski polityki obyczajowej i - avant la lettre - "prorodzinnej". W moim odczuciu w tej książce nieco zaburzone są proporcje: zbyt wiele jest ilustracji oraz ich opisu, a za mało analizy.

Tematem tego studium są przedstawienia personifikacji cnót żeńskich (Zgoda, Pobożność, Płodność, Skromność) z epoki Antoninów (II wiek). Autor poddaje analizie materiał numizmatyczny oraz dzieła rzeźbiarskie, które konfrontuje z istniejącymi przekazami literackimi oraz epigraficznymi. Skupia się przede wszystkim na propagandowej funkcji wizerunków powstałych w kręgu władzy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Historia
    1
  • Rzym i świat rzymski
    1
  • Monografie FNP
    1
  • Studia
    1
  • Rzym
    1
  • Historia sztuki
    1
  • Starożytność
    1
  • Archeologia
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne